PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Blisko połowa Polaków nie ma czasu na urlop. Czy upadł mit Life - Work Balance?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 18 sty 2018 11:39

Blisko połowa Polaków nie ma czasu na urlop. Czy upadł mit Life - Work Balance? fot. Pixabay

Początek roku to nie tylko czas postanowień noworocznych. To również okres kiedy wiele osób dopada zimowe przemęczenie powodujące, że coraz częściej myślimy o wakacyjnym wypadzie. Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych przez ekspertów ds. bazy noclegowej Hotels.com aż 73 proc. Polaków chociaż raz nie było w stanie wykorzystać w całości przysługującego im urlopu wypoczynkowego.

REKLAMA

Pomimo wysokiego odsetka osób niewykorzystujących dni urlopowych, wielu Polaków chciałoby posiadać możliwość wykorzystania ponad 30 dni urlopu zamiast przysługującego im wymiaru 26 dni. Potrzeba ta spowodowana może być tym, że polscy pracownicy spędzają aż 27 proc. dni wypoczynkowych na załatwienie spraw takich jak np. obowiązki domowe, czy wizyty u lekarza. Ponadto ponad 40 proc. Polaków pracuje podczas urlopu. Co ciekawe, odsetek kobiet i mężczyzn, którzy zabierają ze sobą na wakacje laptop czy telefon służbowy jest podobny – przyznaje się do tego aż 49 proc. kobiet i 52 proc. mężczyzn.

- Nasze badania wskazują, że jednym z głównych problemów pracowników jest brak umiejętnego zaplanowania urlopu. Tymczasem nowy rok to doskonała okazja nie tylko do stawiania przed sobą nowych wyzwań, ale także pochylenia się nad kalendarzem i zaplanowania wakacji. Pomimo powszechnej opinii, wypoczynek wcale nie musi być drogi i czasochłonny. Zachęcamy do zarezerwowania pobytu w hotelu za pomocą naszej aplikacji mobilnej, gdzie za każdych dziesięć noclegów zarezerwowanych przez Hotels.com można otrzymać do wykorzystania jeden darmowy - komentuje Isabelle Pinson, wiceprezes zarządu marki Hotels.com, EMEA.

- Odpoczynek od pracy to nie luksus, tylko podstawowa potrzeba naszego organizmu, której nie możemy ignorować. Dlatego też do kwestii urlopu powinniśmy podchodzić z szczególną rozwagą, starając się planować go z wyprzedzeniem. Warto na spokojnie przeanalizować kalendarz, który w tym roku szczególnie nam sprzyja i podzielić go w taki sposób, aby znaleźć czas zarówno na załatwienie niezbędnych spraw, jak i odpoczynek. Pamiętajmy, że naładowanie baterii opłaci się nam także w pracy, wypoczęci będziemy bowiem bardziej produktywni i gotowi na kolejne wyzwania - dodaje Sloan Sheridan-Williams, trener rozwoju osobistego i konsultant wellness.

Badanie przeprowadzono wśród 300 pracujących dorosłych z Polski w wieku 16-35 lat, przez OnePoll w okresie od 23 grudnia 2017 r. do 3 stycznia 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA