PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bój o Litwora trwa. Sprawa pięciogwiazdkowego hotelu na Krupówkach trafi na wokandę?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 sie 2017 11:39

Bój o Litwora trwa. Sprawa pięciogwiazdkowego hotelu na Krupówkach trafi na wokandę? Litwor, fot. marekusz/Shutterstock

Wciąż nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy pięciogwiazdkowego hotelu Litwor w centrum Zakopanego. Centrum Kongresowe Plus, w specjalnym oświadczeniu poinformowało, że przejęcie hotelu Litwor było aktem bezprawnym i zapowiada batalię sądową.

REKLAMA

Przypomnijmy, pięciogwiazdkowy hotel na zakopiańskich Krupówkach w nocy z soboty na niedzielę przejęli ochroniarze. Usunęli pracowników i wykwaterowali gości.

Spółka Centrum Kongresowe Plus - tytułująca się jako aktualny dzierżawca hotelu - w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że przejęcie hotelu Litwor przez jego aktualnego właściciela - Spółkę Modrzejewski i Wspólnicy, które nastąpiło przy użyciu siły w nocy z 29 na 30 lipca było "aktem całkowicie bezprawnym i naruszającym dobro zarówno aktualnego dzierżawcy hotelu, jak i ponad 100 gości w tym czasie wypoczywających w hotelu Litwor".

"Protokół ustaleń z czynności kontrolno-rozpoznawczych Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 4 lipca 2017 r. oraz decyzja Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 19 lipca 2017 r. (znak sprawy PZ.5581.103.2017) nakazuje wprowadzenie usprawnień oraz dostosowanie obiektu do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego w terminie do dnia 30.11.2017 r. i w żaden sposób nie stwierdza i nie nakazuje natychmiastowego zaprzestania użytkowania hotelu. Jednocześnie dzierżawca pragnie podkreślić, że w hotelu Litwor sukcesywnie prowadzono działania mające na celu wprowadzenie wytycznych Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem i nie istniały żadne przesłanki, mogące budzić wątpliwość, czy dzierżawca w wyznaczonym terminie dokona wszystkich niezbędnych prac" - napisał w oświadczeniu Szymon Kukulski, wiceprezes Centrum Kongresowego Plus.

Według przedstawicieli Centrum Kongresowego Plus, przejęcie hotelu Litwor było aktem całkowicie bezprawnym i "w związku z naruszeniami jakich dopuściła się Spółka Modrzejewski i Wspólnicy sprawa trafiła na drogę postępowania sądowego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA