PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bój o Litwora trwa. Sprawa pięciogwiazdkowego hotelu na Krupówkach trafi na wokandę?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 sie 2017 11:39

Bój o Litwora trwa. Sprawa pięciogwiazdkowego hotelu na Krupówkach trafi na wokandę? Litwor, fot. marekusz/Shutterstock

Wciąż nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy pięciogwiazdkowego hotelu Litwor w centrum Zakopanego. Centrum Kongresowe Plus, w specjalnym oświadczeniu poinformowało, że przejęcie hotelu Litwor było aktem bezprawnym i zapowiada batalię sądową.

REKLAMA

Przypomnijmy, pięciogwiazdkowy hotel na zakopiańskich Krupówkach w nocy z soboty na niedzielę przejęli ochroniarze. Usunęli pracowników i wykwaterowali gości.

Spółka Centrum Kongresowe Plus - tytułująca się jako aktualny dzierżawca hotelu - w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że przejęcie hotelu Litwor przez jego aktualnego właściciela - Spółkę Modrzejewski i Wspólnicy, które nastąpiło przy użyciu siły w nocy z 29 na 30 lipca było "aktem całkowicie bezprawnym i naruszającym dobro zarówno aktualnego dzierżawcy hotelu, jak i ponad 100 gości w tym czasie wypoczywających w hotelu Litwor".

"Protokół ustaleń z czynności kontrolno-rozpoznawczych Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 4 lipca 2017 r. oraz decyzja Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 19 lipca 2017 r. (znak sprawy PZ.5581.103.2017) nakazuje wprowadzenie usprawnień oraz dostosowanie obiektu do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego w terminie do dnia 30.11.2017 r. i w żaden sposób nie stwierdza i nie nakazuje natychmiastowego zaprzestania użytkowania hotelu. Jednocześnie dzierżawca pragnie podkreślić, że w hotelu Litwor sukcesywnie prowadzono działania mające na celu wprowadzenie wytycznych Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem i nie istniały żadne przesłanki, mogące budzić wątpliwość, czy dzierżawca w wyznaczonym terminie dokona wszystkich niezbędnych prac" - napisał w oświadczeniu Szymon Kukulski, wiceprezes Centrum Kongresowego Plus.

Według przedstawicieli Centrum Kongresowego Plus, przejęcie hotelu Litwor było aktem całkowicie bezprawnym i "w związku z naruszeniami jakich dopuściła się Spółka Modrzejewski i Wspólnicy sprawa trafiła na drogę postępowania sądowego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA