PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża hotelarska na Warmii i Mazurach otwiera się na Rosjan

  • Autor: PAP
  • 10 wrz 2012 10:22

Przedsiębiorstwa z branży turystycznej na Warmii i Mazurach oferują Rosjanom coraz szerszą ofertę: od zabiegów spa, przez jazdę konną po historyczne przedstawienia w języku rosyjskim. Operatorzy turystyczni liczą, że rosyjskich gości będzie coraz więcej.

REKLAMA

Rosjanie już teraz są dla warmińsko-mazurskiej branży turystycznej ważnym klientem. Komendant straży granicznej z przejścia w Bezledach ppłk Mariusz Haraf powiedział PAP, że co piątek tylko przez jego przejście przejeżdża co najmniej 5-6 autokarów wiozących Rosjan na weekend do jednego z hoteli w Mikołajkach.

"Do tego należy dodać ludzi, którzy indywidualnie organizują sobie wypoczynek. Coraz więcej pań jeździ do spa, coraz więcej rodzin spędza weekendy w polskich hotelach, oni nam to mówią otwarcie, przekraczając granicę" - mówił PAP ppłk Haraf.

Coraz więcej hoteli w warmińsko-mazurskim stara się zachęcić do przyjazdu Rosjan, którzy nie oszczędzają na wypoczynku. Jeden ze stylowych hoteli leżących pod Bartoszycami, urządzony w poniemieckim, pieczołowicie odrestaurowanym pałacu, od niedawna zaczął się reklamować w rosyjskich gazetach i na portalach internetowych.

"Jeździmy do Kaliningradu na targi, prezentacje, zamieszczamy swoje reklamy w rosyjskich przewodnikach, ustawiliśmy przy drodze z granicy reklamy w języku rosyjskim. Jest na razie zbyt wcześnie, by mówić, jakie efekty to przyniosło, ale coraz więcej Rosjan u nas odpoczywa" - przyznał PAP Jacek Boruch z działu marketingu tego hotelu.

Przez lata utarł się mit, że Rosjanie przyjeżdżają na Warmię i Mazury przede wszystkim do parków wodnych i odpoczywają w hotelach urządzonych w "barokowym" stylu (złote klamki, kryształowe lustra, czerwone wykładziny). To nieprawda. Hotelarze, z którymi rozmawiała PAP przyznawali, że Rosjanie - zwłaszcza ci zamożni - lubią stylowe, historyczne wnętrza, wyszukane menu bez tłustych potraw, dobre wina, nie gardzą jazdą konną, czy wycieczkami rowerowymi po malowniczych trasach.

"Rosjanie chłoną historię, są jej spragnieni, dlatego chętnie u nas goszczą" - przyznał w rozmowie z PAP Andrzej Dowgiałło, właściciel sieci hoteli w regionie, w tym kilku urządzonych w zamkowych wnętrzach.

Mariola Nowicka, której agencja promocji i turystyki od 18 lat urządza m.in. biesiady rycerskie, dodała, że Rosjanie chętnie uczestniczą w zabawach inspirowanych historią: bawią się, śpiewają, przebierają w historyczne stroje.

Hotelarze i touroperatorzy z Warmii i Mazur uważają, że wprowadzony pod koniec lipca mały ruch graniczny, który pozwala mieszkańcom Obwodu Kaliningradzkiego na przyjazd na Warmię i Mazury bez wiz, a jedynie na podstawie pozwoleń jeszcze zwiększy liczbę gości z Rosji.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA