PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża liczy na wzrost rosyjskich turystów w Polsce

  • Autor: PAP
  • 09 paź 2012 22:27

Polskie i rosyjskie firmy turystyczne liczą, że po wejściu przepisów o małym ruchu granicznym w znaczący sposób wzrośnie liczba turystów. Polskie firmy swoje oferty turystyczne zaprezentują w piątek w Kaliningradzie.

REKLAMA

Według Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) w ubiegłym roku do Polski przyjechało ponad 1,5 mln osób z Rosji, z czego 500 tys. to turyści. W ostatnich dwóch latach polska branża turystyczna odnotowała coroczny ponad 20-procentowy wzrost przyjazdów Rosjan do Polski i - jak szacuje POT - w tym roku taki wzrost powinien się utrzymać.

Jak poinformował PAP dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie Andrzej Sierakowski, Rosjanie jadą głównie do dużych miast. Numerem 1 na liście odwiedzanych przez Rosjan miejsc jest Kraków, następne są Warszawa, Wrocław i Gdańsk. Dużym zainteresowaniem cieszą się też sanatoria.

Mieszkańcy Kaliningradu natomiast odwiedzają głównie Warmię i Mazury i Trójmiasto. Polscy i rosyjscy organizatorzy wypoczynku liczą, że po wprowadzeniu małego ruchu granicznego, gdy zezwolenie zastąpiło wizę, ruch turystyczny w obie strony jeszcze się zwiększy.

Jak podkreślił dyr. Sierakowski do promocji Polski w Federacji Rosyjskiej bardzo przyczyniły się organizowane przez nasz kraj Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

"Ukazały się świetne materiały w prasie rosyjskiej, pełne zachwytu nad zmieniającą się Polską" - dodał.

Organizatorzy wypoczynku z Polski i Rosji licząc na znaczące zwiększenie ruchu turystycznego przygotowują ofertę dla turystów z obu państw. W piątek 12 października do Kaliningradu na zaproszenie POT przyjedzie blisko 100 osób z Polski, głównie z Warmii, Mazur i Pomorza na warsztaty z biurami turystycznymi Kaliningradu.

Natomiast od 2 do 6 listopada w Lidzbarku Warmińskim (warmińsko-mazurskie) odbędzie się IX Polsko-Rosyjskie Forum Turystyczne. W spotkaniu ma wziąć udział 70 dyrektorów rosyjskich biur podróży. Będą zwiedzać Warmię i Mazury oraz spotkają się z przedstawicielami polskich hoteli i biur podróży.

"Pokażemy rosyjskim gościom aktualną +twarz Polski+ i mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje kontraktami i zwiększeniem ruchu turystycznego z Rosji do Polski"- podkreślił dyrektor Sierakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA