PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża turystyczna szykuje się na Światowe Dni Młodzieży 2016

  • Autor: PAP
  • 09 paź 2013 18:25

W branży turystycznej już widać zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 r. - mówił w środę w Krakowie wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomiej Walas podczas konferencji poświęconej turystyce religijnej.

REKLAMA

Spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem ma się odbyć w Krakowie w lipcu 2016 r. "Już teraz obserwujemy zainteresowanie w Niemczech i w USA Światowymi Dniami Młodzieży" - mówił Walas. Dodał, że touroperatorzy jak najszybciej chcieliby otrzymać konkretne informacje, które ułatwią im rezerwację przelotów i noclegów.

Władze Krakowa i Małopolski liczą, że liczba turystów zainteresowanych ofertą religijną wzrośnie w przyszłym roku po kanonizacji Jana Pawła II. "W promocji Krakowa i Małopolski już teraz mocno akcentujemy aspekt turystyki religijnej. Widzimy, że postać Jana Pawła II, który jednoczył ludzi różnych pokoleń, zwiększa zainteresowanie naszą ofertą" - mówił PAP dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Krakowa Marcin Kendefer.

Dodał, że Kraków i Małopolska mają odpowiedni potencjał, w województwie jest ok. 120 sanktuariów o różnej sile oddziaływania, w tym miejsca o randze międzynarodowej, takie jak Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach czy Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. W samym Krakowie jest 20 kościołów z grobami dziewięciu świętych, siedmiu błogosławionych i ośmiu kandydatów na ołtarze.

W sierpniu br. w głównych centrach religijnych Europy (Wiedeń, Loreto, Fatima, Santiago de Compostela, Lisieux) zorganizowano akcję promocyjną Krakowa i Małopolski z wykorzystaniem Mobilnego Muzeum Jana Pawła II, już wówczas pokazywano w nim film zapowiadający Światowe Dni Młodzieży 2016. Uruchomiony został także portal internetowy prezentujący w sześciu językach ofertę religijną Małopolski.

Zdaniem prof. Antoniego Jackowskiego z UJ, turystyka religijna to segment ruchu turystycznego, który nie maleje i nie poddaje się kryzysowi. "Wszędzie, gdzie są ośrodki kultu religijnego, ta turystyka wzrasta. Wynika to z potrzeb ludzi, którzy chcą pewne rzeczy przemyśleć, szukają też odnowy duchowej" - powiedział dziennikarzom Jackowski. Dodał, że coraz wyższe są wymogi turystów, którzy pielgrzymując do miejsc kultu szukają noclegów w dobrym standardzie, sprawnej komunikacji, ciekawych publikacji.

"Sądzę, że na Światowe Dni Młodzieży może przybyć ok. 3 mln osób. To będzie pierwsze takie wielkie spotkanie po kanonizacji Jana Pawła II, który był inicjatorem tych dni" - mówił Jackowski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA