PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bronisław Komorowski odwiedził uzdrowisko w Uniejowie

  • Autor: PAP
  • 16 paź 2012 13:44

Bronisław Komorowski odwiedził uzdrowisko w Uniejowie

Bronisław Komorowski odwiedził Uniejów odsłaniając tablicę upamiętniającą nadanie miejscowości statusu uzdrowiska. To pierwsze uzdrowisko w regionie łódzkim i pierwsze wykorzystujące wody termalne w kraju.

REKLAMA

Każde miasto i każda wioska w naszym kraju mają swoją szansę. Problem polega na tym, żeby umieć ją w odpowiedni sposób wykorzystać. Zrozumieć, gdzie kryje się skarb, a później z determinacją i odwagą próbować ten skarb uchwycić. Tym skarbem są nie tylko bogactwa natury ukryte głęboko pod ziemią, ale również ludzie, którzy potrafią pracować i śmiało kształtować rzeczywistość wokół siebie - powiedział Komorowski.

Dodał, że drzemiące głęboko pod ziemią wody termalne Uniejowa pracują teraz nie tylko "na rzecz nowych marzeń miasta i okolicy, ale także marzeń Polski o tym, żeby przybywało jak najwięcej miejscowości, które sobie świetnie radzą w ramach reguł tworzonych przez wolność gospodarczą i Unię Europejską".

Rozporządzenie nadające status uzdrowiska miastu Uniejów wraz z sołectwami: Spycimierz, Spycimierz-Kolonia, Zieleń i Człopy premier Donald Tusk podpisał po koniec czerwca. Miasto czekało na tę decyzję prawie rok, bowiem już sierpniu 2011 r. Ministerstwo Zdrowia wydało opinię potwierdzającą, że Uniejów spełnia wszystkie warunki niezbędne do uzyskania statusu uzdrowiska, w którym leczone mogą być choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, naczyń obwodowych i skóry.

Dzięki podpisowi premiera Uniejów stał się 45. uzdrowiskiem w Polsce, ale pierwszym w regionie łódzkim i pierwszym termalnym w kraju. Uniejowskie ciepłe wody lecznicze zawierają m.in. siarkę, radon, fluor, chlorki miedzi i żelaza, związki kwasu metakrzemowego oraz jod, którego zawartość jest taka jak w Bałtyku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA