PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budizol kupił Pałac Szaniawskich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 lut 2015 13:48

Budizol kupił Pałac Szaniawskich

W październiku 2014 r. stołeczny ratusz po raz drugi wystawił na sprzedaż zabytkowy, klasycystyczny Pałac Szaniawskich przy ul. Miodowej w Warszawie. Cena wywoławcza wynosiła 21 mln zł. Kupiec już się znalazł. To firma Budizol, która przekształci zabytkowy budynek w nowoczesny obiekt komercyjny, najprawdopodobniej hotelowy.

REKLAMA

Działka przy Miodowej 8 prezentowana była za pierwszym razem na targach w Cannes w 2013 roku. Później drugi przetarg ogłoszono jesienią 2014 r. Dziś wiadomo, że właścicielem został Budizol. Jednak ostatni przetarg dotyczył oddania w użytkowanie wieczyste na 99 lat.

Według ustaleń przetargowych nowy nabywca nieruchomości powinien przeprowadzić prace konserwatorskie oraz remont budynku w ciągu 4 lat od podpisania umowy notarialnej. Wszystkie plany remontowe nowego nabywcy będą musiały być szczegółowo konsultowane ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków.

Pałac Szaniawskich sąsiaduje z Pałacem Branickich - również zakupionym przez Budizol. Obie zabytkowe nieruchomości mogą więc zostać połączone.

Pałac Szaniawskich to nieruchomość, która wybudowana została w pierwszej połowie XVIII wieku, a następnie przebudowana w 1782 roku według projektu Stanisława Zawadzkiego. W czasie II wojny światowej Pałac został doszczętnie zniszczony, a po wojnie odbudowany w stylu klasycystycznym. Budynek posiada 2 kondygnacje nadziemne oraz poddasze, pod dziedzińcem obiektu znajduje się garaż podziemny. Budynek wraz z gruntem w granicach jego fundamentowania, wpisany jest do rejestru zabytków prowadzonego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA