PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa OVO Wrocław może wystartować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 mar 2014 13:32

Budowa OVO Wrocław może wystartować

OVO Wrocław ma generalnego wykonawcę prac budowlanych - dzisiaj została nim firma Eiffage. Tym samym realizacja inwestycji staje się faktem. Budynek, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, zostanie oddany do użytku w 2016 roku. Prace budowlane ruszą już w kwietniu.

REKLAMA

W futurystyczny projekt z ekskluzywnymi apartamentami i hotelem zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład grupy Star Group Poland. Spółka zrealizowała m.in. hotel The Granary we Wrocławiu i kompleks apartamentów Angel City w Krakowie.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych została firma Eiffage Polska Budownictwo. Koszt budowy wyniesie 260 mln zł, z czego 100 mln zapewnił inwestor, a pozostała część finansowania pochodzi z kredytu udzielonego przez Alior Bank.

- Zdobyliśmy finansowanie i wybraliśmy generalnego wykonawcę, który odznacza się najwyższym poziomem i solidnością wykonywanych prac. Inwestycja nabiera tempa, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku - mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław, dyrektor projektu.

Podpisanie umowy oznacza, że realizacja tej oczekiwanej we Wrocławiu inwestycji staje się faktem. Prace rozpoczną się w drugiej połowie kwietnia i potrwają dwa lata.

- Jest nam bardzo miło, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem. Realizacja niezwykłego kompleksu OVO Wrocław będzie jednym z naszych najważniejszych projektów. Mamy nadzieję, że jest to początek współpracy ze znakomitym inwestorem przy przedsięwzięciach wymagających wielkiego zaangażowania, doświadczenia i dużej wiedzy budowlanej - mówi Marek Kowalik, dyrektor regionu południowego Eiffage Polska Budownictwo.

Projekt przygotowała pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture.

Koncept zakłada połączenie kilku funkcji w jednym budynku. Architekci wprowadzali wiele elementów na różnych piętrach, niekoniecznie o takiej samej powierzchni. Tak powstał kształt OVO Wrocław, który przypomina kroplę wody. Budynek będzie pierwszym w Polsce przedstawicielem
tzw. blobitektury.

- Uwielbiam Wrocław za to, że jest otwartym miastem, które nie boi się nowości. Dlatego projektując OVO, staraliśmy się dać miastu coś niezwykłego, ale jednocześnie wpisującego się w samą ideę Wrocławia - mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław. - To dla mnie bardzo ważny projekt, w który jestem zaangażowany osobiście.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA