PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa potężnego kurortu nad Bałtykiem coraz bliżej

  • Autor: propertynews.pl/ gazeta.pl
  • 27 cze 2013 12:50

Budowa potężnego kurortu nad Bałtykiem coraz bliżej

Budowa największego nad Bałtykiem projektu inwestycyjnego - Beach City - luksusowego kurortu z hotelami, restauracjami i centrami sportowo-rekreacyjnymi ma ruszyć w 2014 r. - informuje Gazeta.pl. Przedsięwzięcie, którego koszt szacowany jest na 700 mln zł, znajduje się obecnie na końcowym etapie planowania przestrzennego.

REKLAMA

Na powierzchni 36 ha, między Bałtykiem a jeziorem Jamno, ma powstać 5-gwiazdkowy hotel o klasie międzynarodowej typu Resort wraz z centrum konferencyjnym, a także kilkoma hotelami typu boutique i condo. Do tego dojdą apartamentowce, nowe miejsca handlowo-rozrywkowe oraz marina i port zlokalizowane zarówno od strony jeziora, jak i morza, wzdłuż 2,5 km plaży. W ten sposób Mielno Beach, bo tak również nazywany jest projekt, ma szansę stanąć na czele wakacyjnych kurortów Polski.

Projekt spółek Firmus Group i Mielno Holding znajduje się w końcowym procesie planowania przestrzennego. Oznacza to, że budowa może ruszyć już w przyszłym roku. Tak duża inwestycja potrzebuje długiego czasu realizacji. Szacuje się, że nawet 15 - 20 lat.

Inwestor nie podjął jeszcze decyzji o wyborze operatora hotelu.

Grupą spółek zarządza Stein Christian Knutsen, Norweg od kilkunastu lat mieszkający w Polsce, i to on jest pomysłodawcą całego projektu. Firma zbudowała już kilka apartamentowców, w tym Dune - jeden z największych na wybrzeżu. Knutsen zajmował się wcześniej inwestycjami komercyjnymi, budował centra handlowe, biurowce i hotele. Osiedlając się w Polsce kupił ziemię. Obecnie, razem ze wspólnikami jest właścicielem ponad 200 ha. W Mielnie zamierza zrealizować wizję kurortu, na miarę tych najpopularniejszych na świecie.

Mielno Holding - Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 tys. mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding - Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA