PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budżet Sheratona w Mikołajkach pomniejszony o niemal 100 mln zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2011 11:49

Budżet Sheratona w Mikołajkach pomniejszony o niemal 100 mln zł

O prawie 100 mln zł został zmniejszony budżet hotelu Sheraton, który ma powstać w Tałtach k. Mikołajek i który jest realizowany przez Europejskim Fundusz Hipoteczny SA. - Po pierwsze, jesteśmy w stanie wynegocjować lepsze warunki finansowe na wykonanie robót. Po drugie, zrewidowaliśmy projekt pod kątem zastosowanych rozwiązań - wyjaśnia Riad Bekkar, prezes EFH.

REKLAMA

Jak dodaje, dziś trzeba liczyć każdą złotówkę, dlatego zrezygnowano m.in. z montażu niewymiarowych drzwi. - Nie będziemy także zamawiać brodzików o niestandardowych wymiarach, czy budować bardzo wysokich pomieszczeń - prezes EFH SA.

EFH odnawia także finansowanie dla projektu. - Sytuacja na rynku finansowym zmieniła się na lepsze. Teraz to my wybieramy, z kim będziemy współpracować - podkreśla Bekkar.
Koszt realizacji projektu to 200 mln zł, czego 150 mln zł ma pochodzić z kredytu. - Pozostałe 50 mln zł pochodzą od partnera w projekcie, bo nie chcemy się zadłużać z tytułu realizacji przedsięwzięcia. Jesteśmy w trakcie kończenia negocjacji z tym partnerem - tłumaczy Bekkar.

Jak dodaje, finansowanie inwestycji w Mikołajkach może zostać przyznane w jednym z dwóch wariantów. - Rozmawiamy z jednym bankiem, ale też z konsorcjum dwóch banków. Konsorcjum to lepszy wariant - ze względu na warunki - ale jest on obarczony dłuższym czasem na realizację inwestycji. Pamiętajmy, że w umowie kredytowej są co najmniej trzy strony - my, Starwood i bank i to już jest skomplikowana sprawa - podkreśla Riad Bekkar.

Prezes EFH zaznacza, że jest spokojny o bankowe finansowanie, bo po pierwsze spółka ma solidnego partnera i markę hotelu, po drugie zmienił się budżet operacyjny projektu. Inny jest też poziom osiągnięcia dodatkowego GOP.

Jeśli chodzi o etap prac przy hotelu, to inwestycja jest na zaawansowanym etapie. - Rozpisaliśmy przetarg na projekt wykonawczy. Do tej pory mieliśmy projekt budowalny, dzięki któremu uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i rozpoczęliśmy prace ziemne - wyjaśnia Bekkar.

Jak mówi, firma osiągnęła porozumienie z korporacją Starwood. - Wiemy, że chcemy oddać hotel do użytku w 2014 roku. Równolegle prowadzimy negocjacje, ile oddajemy udziałów w spółce celowej, by uzyskać kapitał, który brakuje do osiągnięcia wkładu własnego wymaganego przez bank - mówi prezes EFH i podsumowuje, że to dobry moment na start tej inwestycji. - I my, i Starwood mamy wrażenie, że najgorsze czasy na rynku - jeśli chodzi o realizację tego typu inwestycji - już minęły - twierdzi.

Sheraton będzie oferował 283 pokoje, dwie restauracje, część fitness, centrum rekreacyjne, część wellness&spa oraz centrum konferencyjne o powierzchni 2120 mkw. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA