PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Był bank, będzie luksusowy hotel. Nowa inwestycja Moderny

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 kwi 2017 15:14

Był bank, będzie luksusowy hotel. Nowa inwestycja Moderny fot. Pixabay

W kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego u zbiegu ul. 3 Maja i 10 Lutego w Gdyni, powstanie luksusowy butikowy hotel.

REKLAMA

-  To będzie ogromne wyzwanie. Budynek znajduje się w rejestrze zabytków i jest pod ścisłą ochroną konserwatorską, dlatego wszystkie prace będą uzgadniane z konserwatorem zabytków. Odrestaurujemy go z należytą pieczołowitością, dbając jednocześnie o to, by już jako hotel zachwycał przyszłych gości, nie tylko architektonicznymi detalami, ale także najwyższym komfortem – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding.

Nowe życie otrzyma też przestronna dawna sala operacyjna banku, która znajduje się na pierwszym piętrze gmachu. Powstanie tam elegancka restauracja i hotelowe lobby. Ze względu na złożoność procedur i stopień skomplikowania projektu nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace rewitalizacyjne i jak długo potrwa przystosowanie budynku do nowych funkcji. Nie zapadły także decyzje co do wyboru operatora hotelowego.

Budowę gmachu, zaprojektowanego przez znanego architekta Stanisława Filasiewicza w 1927 r., na zamówienie Banku Polskiego, ukończono w 1929 r. Autorem projektu sali głównej – ze sklepieniami krzyżowymi wspartymi na kolumnach, sufitami ozdobionymi rozetami i półkolistymi oknami, oraz reprezentacyjnych schodów w stylu art déco był Tadeusz Rytarowski. Drzwi do skarbca wykonał Gustaw Gottschalk z Warszawy. Gmach postawiono na planie litery L, z głównym wejściem w narożnym podcieniu. Architektura budynku łączy cechy klasycyzmu akademickiego z elementami neorenesansowymi. Do połowy 2003 r. zlokalizowane były tu: najpierw Narodowy Bank Polski, następnie Bank Gdański i Banku Millenium. Wcześniej, do lat 80. ubiegłego wieku, w prawym skrzydle budynku znajdowały się mieszkania kierowniczej kadry. W rejestrze zabytków gmach znajduje się od 1984 roku.

Moderna Holding działa na rynku nieruchomości oraz rynku inwestycyjnym od blisko piętnastu lat. Do inwestycji firmy należą: kamienica „Moderna” przy placu Kaszubskim, apartamentowiec „Lighthouse” przy ul. Norwida i „Baltiq Plaza” przy ul. Świętojańskiej. W tym roku zakończono budowę i oddano do użytkowania ekskluzywną „Victorię Residence” wraz z pensjonatem w centrum Sopotu przy ul. Kościuszki i nowoczesną „Nautikkę” w Gdyni przy ul. Pomorskiej. W sierpniu br. oddany zostanie do użytkowania kompleks usługowy „Oliwa 505” składający się z budynku biurowego, sklepu sieci Lidl oraz hotelu sieci Hilton. Moderna Holding rozpoczęła kolejne dwie inwestycje: budowę 8-piętrowej kamienicy „Złota-Chmielna” w Warszawie i „Front Parku” w Śródmieściu Gdańska, gdzie powstanie siedem 3-piętrowych budynków. W planach firma ma kolejne ambitne przedsięwzięcia. W swojej strategii Moderna Holding stawia na budowę nieruchomości wysokiej klasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Roman 2017-04-26 10:19:59
    Inwestuje w tego typu nieruchomości z chłopakami z aparthotele.com. Unowocześnianie, modernizacja nieruchomości jest coraz lepiej odbierana przez nowych użytkowników apartamentów. Aparthotele w miastach to nowy trend, który z pewnością będzie miał wpływ rozwój rynku najmu krótkoterminowego w miastach.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA