PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Całoroczna atrakcja turystyczna w Chęcinach

  • Autor: PAP
  • 09 lis 2015 07:38

Po zakończonym w kwietniu br. gruntownym remoncie ruin, który trwał dwa lata, zainteresowanie turystów zabytkiem wzrosło o 60 proc. - powiedział burmistrz Chęcin Robert Jaworski. Przed rozpoczętą w 2013 roku rewitalizacją warowni, obiekt udostępniany był w sezonie trwającym od kwietnia do końca października.

REKLAMA

- Wówczas w ciągu sezonu odwiedzało nas niewiele ponad 100 tys. turystów. Teraz według danych na koniec października, czyli w porównywalnym okresie przekroczyliśmy liczbę 160 tysięcy - powiedział Jaworski. Władze miasta mają nadzieję, że do końca roku uda się przekroczyć 200 tys. lub choćby zbliżyć do takiego poziomu. "Jeżeli pogoda dopisze mamy szansę dojść do takiego wyniku" - prognozuje burmistrz.

Samorządowiec zwrócił uwagę na to, że jesienią ze szczytu góry Zamkowej roztacza się "piękny jesienny krajobraz Gór Świętokrzyskich oraz Chęcin". - Co ważne trasa do ruin została podczas ostatnich prac oświetlona co ułatwia zwiedzanie także późnym popołudniem - dodał.

Władze Chęcin mają także nadzieję, że Chęciny staną się "dodatkową" atrakcją dla przyjeżdżających na pobliskie stoki, m.in. w Kielcach narciarzy. - Staramy się rozszerzać promocję tego miejsca, wiązać ją z innymi atrakcjami, przypomnę, że w tym celu powołaliśmy niedawno do życia Chęciński Klaster Turystyczny, skupiający największe atrakcje gminy - zaznaczył.

Burmistrz zapowiedział także, że z okazji Święta Niepodległości, 11 listopada wykorzystane zostaną w pełni możliwości nowej iluminacji warowni. - Będzie ona rozświetlona w biało-czerwonych barwach. Z pewnością zrobi wrażenie symbol świetności dawnej Rzeczpospolitej rozświetlonej w kolorach flagi narodowej - zaznaczył.

Pomysł rozciągnięcia sezonu turystycznego na chęcińskim zamku chwali prezes Świętokrzyskiej Organizacji Turystycznej Jacek Kowalczyk. Jak powiedział PAP - staramy się walczyć z sezonowością w turystyce. Tymczasem wielu turystów samo zimno nie zniechęca, a w promieniu klastra chęcińskiego działa wiele całorocznych atrakcji - zaznaczył.

Przypomniał, że w przeszłości położony nieopodal Chęcin Park Etnograficzny w Tokarni wchodzący w skład Muzeum Wsi Kieleckiej również był atrakcją sezonową. - Teraz działa cały rok i to się sprawdza - podkreślił.

Przeprowadzony w latach 2013-2015 remont pozostałości po zamku królewskim był, obok kompleksowej rewitalizacji śródmieścia miasta, jedną z największych inwestycji gminy ostatnich dekad. Trwające dwa lata prace remontowe ruin pochłonęły łącznie ponad 8 mln zł, z czego 80 proc. pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA