PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Całoroczna atrakcja turystyczna w Chęcinach

  • Autor: PAP
  • 09 lis 2015 07:38

Po zakończonym w kwietniu br. gruntownym remoncie ruin, który trwał dwa lata, zainteresowanie turystów zabytkiem wzrosło o 60 proc. - powiedział burmistrz Chęcin Robert Jaworski. Przed rozpoczętą w 2013 roku rewitalizacją warowni, obiekt udostępniany był w sezonie trwającym od kwietnia do końca października.

REKLAMA

- Wówczas w ciągu sezonu odwiedzało nas niewiele ponad 100 tys. turystów. Teraz według danych na koniec października, czyli w porównywalnym okresie przekroczyliśmy liczbę 160 tysięcy - powiedział Jaworski. Władze miasta mają nadzieję, że do końca roku uda się przekroczyć 200 tys. lub choćby zbliżyć do takiego poziomu. "Jeżeli pogoda dopisze mamy szansę dojść do takiego wyniku" - prognozuje burmistrz.

Samorządowiec zwrócił uwagę na to, że jesienią ze szczytu góry Zamkowej roztacza się "piękny jesienny krajobraz Gór Świętokrzyskich oraz Chęcin". - Co ważne trasa do ruin została podczas ostatnich prac oświetlona co ułatwia zwiedzanie także późnym popołudniem - dodał.

Władze Chęcin mają także nadzieję, że Chęciny staną się "dodatkową" atrakcją dla przyjeżdżających na pobliskie stoki, m.in. w Kielcach narciarzy. - Staramy się rozszerzać promocję tego miejsca, wiązać ją z innymi atrakcjami, przypomnę, że w tym celu powołaliśmy niedawno do życia Chęciński Klaster Turystyczny, skupiający największe atrakcje gminy - zaznaczył.

Burmistrz zapowiedział także, że z okazji Święta Niepodległości, 11 listopada wykorzystane zostaną w pełni możliwości nowej iluminacji warowni. - Będzie ona rozświetlona w biało-czerwonych barwach. Z pewnością zrobi wrażenie symbol świetności dawnej Rzeczpospolitej rozświetlonej w kolorach flagi narodowej - zaznaczył.

Pomysł rozciągnięcia sezonu turystycznego na chęcińskim zamku chwali prezes Świętokrzyskiej Organizacji Turystycznej Jacek Kowalczyk. Jak powiedział PAP - staramy się walczyć z sezonowością w turystyce. Tymczasem wielu turystów samo zimno nie zniechęca, a w promieniu klastra chęcińskiego działa wiele całorocznych atrakcji - zaznaczył.

Przypomniał, że w przeszłości położony nieopodal Chęcin Park Etnograficzny w Tokarni wchodzący w skład Muzeum Wsi Kieleckiej również był atrakcją sezonową. - Teraz działa cały rok i to się sprawdza - podkreślił.

Przeprowadzony w latach 2013-2015 remont pozostałości po zamku królewskim był, obok kompleksowej rewitalizacji śródmieścia miasta, jedną z największych inwestycji gminy ostatnich dekad. Trwające dwa lata prace remontowe ruin pochłonęły łącznie ponad 8 mln zł, z czego 80 proc. pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA