PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBA prześwietliło lotnisko w Lublinie

  • Autor: PAP
  • 23 mar 2017 15:43

CBA prześwietliło lotnisko w Lublinie fot. CBA

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Portu Lotniczego Lublin (PLL) złożyło do prokuratury CBA - miał on poświadczyć nieprawdę w dokumentach przetargowych. Prokuratura dołączyła to zawiadomienie do prowadzonego już śledztwa dot. nieprawidłowości na lotnisku.

REKLAMA

"Ustalenia funkcjonariuszy CBA wskazują, że Prezes PLL SA w sposób świadomy wskazywał w swojej ofercie na nieprawdziwe okoliczności w celu uzyskania zamówienia publicznego. CBA złożyło zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie o możliwości popełnienia przez Prezesa przestępstwa oszustwa przetargowego, należącego do kategorii przestępstw gospodarczych" - poinformował w czwartek Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biuro Antykorupcyjnego.

"Zawiadomienie CBA zostało dołączone do prowadzonego już śledztwa dot. nieprawidłowości na lotnisku" - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Sprawa dotyczy przetargu, ogłoszonego przez samorząd woj. lubelskiego, o wartości 1 mln 251 tys. zł na usługi rezerwacji i zakupu biletów na przewozy lotnicze na potrzeby projektu marketingowego Województwa Lubelskiego. Do zamawiającego urzędu wpłynęło osiem ofert, w tym Portu Lotniczego Lublin, która została wybrana.

Jednym z kryteriów oceny było należyte wykonywanie usług. Port Lotniczy Lublin do swojej oferty załączył m.in. wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat. Była tam też - jak podaje CBA - informacja o usługach świadczonych przez lotnisko na rzecz rumuńskich linii Carpatair, z adnotacją, że umowa trwa, jest cały czas należycie realizowana.

"Ta umowa została jednak wypowiedziana przez rumuńskiego przewoźnika już wcześniej, we wrześniu 2014 roku, w następstwie braku zapłat po stronie Portu Lotniczego. Trudno tu mówić zatem o jej należytym, bieżącym wykonywaniu" - zaznaczył Kaczorek.

Kontrola CBA wykazała, że do oferty PLL dołączono poświadczoną przez prezesa Zarządu za zgodność z oryginałem kopię umowy z Carpatair. Według ustaleń funkcjonariuszy CBA poświadczona kopia jednak znacząco różni się od oryginalnej umowy. "W kopii brakowało treści odnoszących się do depozytu - czyli 400 tys. euro, które zostały stracone przez PLL SA na rzecz rumuńskiego przewoźnika" - podał Kaczorek, zaznaczając, że w tej sprawie toczy się jeszcze śledztwo.

Od sierpnia ub. roku Prokuratura Okręgowa w Lublinie, po doniesieniu CBA, prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w PLL. Dotyczy ono umowy zawartej z przewoźnikiem z Rumunii, na której - według CBA - lotnisko miało stracić 800 tys. euro.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA