PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Chęciny tworzą klaster turystyczny

  • Autor: PAP
  • 30 mar 2015 07:22

Jeden bilet wstępu i wspólne promowanie największych atrakcji, to główne idee, jakie przyświecają powstającemu w gminie Chęciny (Świętokrzyskie) klastrowi turystycznemu. Władzom zależy na zwiększeniu liczby turystów i wydłużeniu ich pobytu na swym terenie.

REKLAMA

W zestawieniu najchętniej odwiedzanych miejsc w Świętokrzyskiem atrakcje gminy Chęciny plasują się na drugim miejscu po Bałtowie ze słynnym parkiem modeli dinozaurów. W ub.r. bilety wstępu do różnych obiektów w tej podkieleckiej gminie zdecydowało się kupić 277 tys. osób. Co ciekawe, taki wynik udało się uzyskać pomimo faktu, że od dwóch lat (do 1 kwietnia br.) zamknięty jest z powodu remontu najsłynniejszy zabytek Chęcin, czyli średniowieczne ruiny Zamku Królewskiego. Bałtów (pow. ostowiecki) zwiedziło w tym samym czasie ok. 300 tys. osób.

Teraz władze Chęcin, po serii inwestycji związanych m.in. z rewitalizacją śródmieścia, chcą jeszcze mocniej powalczyć o turystów. "Mamy wiele atrakcji i chcemy to wykorzystać, zatrzymując ich na przynajmniej trzy dni. To będzie wspólny front działań, jednolita oferta dla zwiedzających z kraju i zagranicy" - powiedział PAP burmistrz Chęcin Robert Jaworski.

"Wzorem rozwiązań z państw zachodnich, planujemy wprowadzenie wspólnego biletu na wszystkie atrakcje. Trwają rozmowy na ten temat" - dodał. Zdaniem samorządowca samodzielne działania promocyjne realizowane przez jedną jednostkę nie są w stanie być tak silne jak "jednolita oferta, na którą składa się kompleksowy pomysł na spędzenie wolnego czasu".

Porozumienie ws. klastra turystycznego może być podpisane w najbliższych tygodniach. "Jestem po rozmowach z przedstawicielami podmiotów, które wejdą w jego skład. Będziemy starali się być pionierem w województwie jeśli chodzi o część rozwiązań. Korzystamy z dobrych pomysłów, które od lat funkcjonują na zachodzie Europy" - powiedział Jaworski.

Wspólną promocją i biletem mają zostać objęte: ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach, zrewitalizowane śródmieście miasteczka, obiekty sakralne, Niemczówka (czyli renesansowa kamienica w Chęcinach z 1570 r.), Park Etnograficzny Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim wraz z dworem starostów chęcińskich, Jaskinia "Raj", Jaskinia "Piekło", Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance, gród w Sielcach, Ptasi Azyl w Ostrowie, szlak kajakowy na Nidzie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA