PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Gromadą?

  • Autor: Puls Biznesu
  • 21 mar 2012 08:00

Co dalej z Gromadą?

Trwa walka o przejęcie kontroli nad jedną z najstarszych w Polsce organizacji turystycznych - Ogólnokrajową Spółdzielnię Turystyczną Gromada. Jej majątek, w którego skład wchodzi m.in. 18 hoteli, wart jest nawet kilkaset milionów złotych.

REKLAMA

Jak ustalił Puls Biznesu, 6 marca na nadzwyczajnym posiedzeniu rady nadzorczej odwołano wiceprezesa spółki Jacka Kołodziejaka, a do zarządu powołano dwie nowe osoby. Z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej odwołano Janusza Okulskiego.

Z informacji „PB" wynika, że dwa dni po posiedzeniu Kołodziejak i Okulski skierowali do sądu wniosek o niewprowadzanie zmian do KRS, ponieważ sposób zwołania rady był bezprawny, posiedzenie nielegalne, a zatem same zamiany formalnie nie nastąpiły.

Gromada zmaga się z dużymi problemami finansowymi. W 2010 roku przy przychodach w wysokości ok. 80 mln zł, zanotowała 3 mln zł straty. W 2011 r. przychody miały wzrosnąć o 9 mln zł, a zysk wynieść 5,5 mln zł, ale pojawiają się zarzuty, że to wyłącznie efekt kreatywnej księgowości. Z nieoficjalnych informacji „PB" wynika, że zobowiązania kredytowe Gromady w 2012 wyniosą 50 mln zł.

Jacek Kołodziejak, który wiceprezesem spółki został w październiku 2011 r., przygotował plan naprawczy. Jak czytamy w Pulsie Biznesu polegać miał on na sprzedaży budowanego hotelu w Krakowie lub znalezieniu nowych członków spółdzielni.

Z takim scenariuszem nie zgadza się jednak prezes Gromady Jan Błoński.

Więcej o konflikcie w Gromadzie w dzisiejszym Pulsie Biznesu

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA