PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Hotelami System?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 cze 2012 14:33

Co dalej z Hotelami System?

Miały być jednymi z największych inwestycji hotelarskich w Polsce, realizowanymi w kluczowych lokalizacjach naszego kraju. Po tym jak inwestor - Hotele System - ogłosił upadłość, ich budowa stanęła. Na razie tylko jeden trafił w ręce nowej spółki. Kolejny - warszawski szkieletor, położony przy zbiegu ulic Sobieskiego i Alei Sikorskiego - wkrótce pójdzie pod młotek. Cały czas trwa też procedura sprzedaży niedokończonego obiektu w Zakopanem.

REKLAMA

Syndyk masy upadłościowej przedsiębiorstwa Hotel System Sobieskiego Sp. z o.o. ogłosił rozpoczęcie procedury sprzedaży nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Sobieskiego 87. To znany mieszkańcom Mokotowa szkieletor, którego budowa zamarła prawie 5 lat temu. Cena wywoławcza transakcji to ponad 16 mln złotych.

Oferty w sprawie kupna nieruchomości razem z wadium w wysokości 210 tys. złotych należy składać do 20 lipca 2012 roku. O tym, co stanie się z budynkiem dowiemy się 24 lipca podczas rozpoznania ofert.

Pozwolenie na budowę hotelu przy ul. Sobieskiego 87 wydano już w 2000 roku. Sama budowa rozpoczęła się w 2007 roku. Zamarła jednak w marcu następnego roku. Od tamtej pory wielokrotnie mówiono o sprzedaży nieruchomości m.in. firmom: Hilton Garden Inn czy Alterco.

Hilton Garden Inn planował stworzyć adresowany do klienteli biznesowej hotel czterogwiazdkowy. Zakładano, że obiekt będzie mieć ponad 260 pokoi, centrum konferencyjne, centrum rekreacyjne, restaurację i parking. Koszt inwestycji szacowano na 30 mln euro, a sam hotel miał rozpocząć funkcjonowanie już w 2009 roku. Z kolei Alterco planował stworzyć zespół biurowo-usługowo-hotelowy wraz z garażami podziemnymi. Z inwestycji nic jednak nie wyszło – pozostał szkielet budynku, który regularnie zakrywany jest powierzchnią reklamową. Wartość transakcji miała wynieść 24 mln złotych netto.

To nie jedyny hotel należący dawniej do Hotel System, którego budowa została wstrzymana. Drugą warszawską inwestycję przy ul. Wspólnej rozpoczęto w 2006 roku. W 2011 roku przejęła ją austriacka firma S+B za 5 tys. zł. Rozpoczęto rozmowy o współpracy z korporacją Hilton, która miała zakończyć się budową hotelu. Planowano stworzenie 300 lokali hotelowych. Początek działalności placówki miał się rozpocząć we wrześniu 2013 roku. Inwestycja ma wkrótce ruszyć.

Trzeci hotel należący do Hotel System powstawał w Zakopanem. Położony przy ul. Jagiellońskiej ma siedem kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, a jego powierzchnia zabudowy wynosi 1318 mkw. W budynku są 144 pokoje hotelowe, spa, centrum konferencyjne i restauracja. Jego pomieszczenia zostały dostosowane do standardu pięciogwiazdkowego. Z powodu problemów finansowych i ten Hotel System też nie został dokończony.

Sprzedaż hotelu rozpoczęto w kwietniu bieżącego roku. Termin nadsyłania ofert upływa 30 czerwca. Sprzedaż przedsiębiorstwa, które jest właścicielem obiektu, może nastąpić za cenę nie niższą niż 35,9 mln euro.

Firma Hotel System powstała w ramach grupy Salwator. Jej obiekty miały być m.in. pierwszymi w Polsce hotelami typu condo. Niestety, Hotel System przeliczył się ze swoimi możliwościami finansowymi i ogłosił upadłość. Same tylko należności z tytułu budowy hotelu przy ul. Sobieskiego w Warszawie w 2011 roku wynosiły około 85 mln złotych.

Zanim spółka upadła zbudowała dwa hotele w Krakowie i po jednym w Poznaniu, Wrocławiu i Dźwirzynie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • okradziony 2012-10-23 22:20:21
    Moderator: Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad forum. Prosimy o zachowanie kultury dyskusji.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA