PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Comfort Express SA rozbuduje sieć hoteli przy trasach szybkiego ruchu. W planach jest też giełda

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2011 15:28

Comfort Express SA rozbuduje sieć hoteli przy trasach szybkiego ruchu. W planach jest też giełda

Rozbudowa sieci do około 20 lokalizacji w 2011 roku, a w kolejnych latach uruchamianie minimum 10-15 nowych obiektów rocznie - takie plany rozwoju na rynku hotelarskim i gastronomicznym w Polsce przedstawiła właśnie spółka Comfort Express SA. Jej ideą jest stworzenie sieci franczyzowych hoteli ekonomicznych przy stacjach benzynowych i trasach szybkiego ruchu. W dalszej perspektywie firma zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

REKLAMA

Comfort Express SA działa na rynku od sześciu lat. Teraz jej rozwój ma znacznie przyspieszyć. - Nasze poważne plany obrazuje to, że od początku działalności zbudowaliśmy sieć 11 obiektów, a tylko na wrzesień tego roku zaplanowaliśmy otwarcie czterech kolejnych - mówi Maciej Koblak, dyrektor ds. rozwoju sieci i inwestycji w spółce Comfort Express. - Otwieranie kilkunastu nowych obiektów rocznie to absolutne minimum, by stworzyć sieć hoteli ekonomicznych i pokryć zapotrzebowanie na takie usługi w Polsce - dodaje Maciej Koblak.

- We wrześniu nowe hotele i restauracje ruszają przy stacjach benzynowych koncernu Orlen, przy autostradzie A4, w miejscowości Wysoka i Chrząstów (woj. łódzkie). - Nie ma koncernu paliwowego, z którym nie współpracowalibyśmy w zakresie oferty hotelowej lub gastronomicznej. Tę współpracę zamierzamy kontynuować - tłumaczy Maciej Koblak.

Poza tym 1. września do sieci dołączył hotel w Krzywaczce (woj. małopolskie), który wcześniej działał z logo Chaber.

Obiekty z logo Comfort Express powstają też w miejscowości Wymysłów w woj. mazowieckim (budowa ruszy jesienią br.) i Mielnie na Pomorzu.

Spółka chce się rozwijać poprzez budowę nowych obiektów, ale i przejmowanie już istniejących. - Nakłady, jakie ponosimy na przystosowanie hotelu do naszej sieci, wynoszą od 50 do 100 tys. zł na jeden obiekt - wyjaśnia Maciej Koblak.

Obecnie spółka pracuje nad kolejnymi projektami. Szuka też franczyzobiorców. Rozmawia m.in. z Polską Izbą Hotelarską w sprawie przejęcia od niej sieci hoteli Chaber. - Pomagamy inwestorom zdobyć finansowanie. W tym zakresie współpracujemy z bankiem Noble Bank - tłumaczy Maciej Koblak.

Oprócz hoteli ekonomicznych firma planuje też budowę hoteli o wyższym standardzie, które mają działać z logo Comfort Resort. Takie plany zamierza zrealizować m.in. w Mielnie. - Ma to być obiekt wypoczynkowo-rekreacyjny. Trwają uzgodnienia z inwestorem - tłumaczy Maciej Koblak.

Zarząd Comfort Express poważnie myśli o giełdzie. - W ten sposób zdobylibyśmy środki na dalszy rozwój. Najpierw musimy się jednak przygotować, rozbudować sieć, przyciągnąć inwestorów - podsumowuje Koblak.

Dyrektor spółki Comfort Express podkreśla, że na polskim rynku hoteli ekonomicznych jest jeszcze wiele do zrobienia. Rozwój ograniczają jednak urzędowe formalności, z jakimi stykają się inwestorzy oraz brak planów zagospodarowania w przypadku dużej części gruntów. Kublak uważa, że skutki kryzysu nie były aż tak bardzo dotkliwe dla hoteli ekonomicznych w Polsce, jednak inwestorzy zaczęli o wiele ostrożniej podchodzić do planów nowych inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • B 2011-09-03 09:15:52
    Miejscowość Wirek na Śląsku to tak naprawdę dzielnica Rudy Śląskiej. Prośba o poprawienie tekstu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA