PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Condohotele stawiają na Gdańsk

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2016 17:21

Condohotele stawiają na Gdańsk Gdańsk (fot. materiały prasowe)

Rok 2015 był dobry dla branży turystycznej w Trójmieście. Z rosnącego potencjału chcą skorzystać właściciele condohoteli.

REKLAMA

Ubiegły rok był szczególnie udany dla branży hotelarskiej w Gdańsku. Wysokie temperatury powietrza przełożyły się na rekordowe obłożenie hoteli w sezonie turystycznym. Jednocześnie rozwój infrastruktury biurowej oraz powstające nowe centra biznesowe typu BPO przekładają się na stały wzrost liczby odwiedzających stolicę województwa pomorskiego w celach nie tylko wypoczynkowych. To dobra prognoza dla osób zainteresowanych inwestowaniem w apartamenty hotelowe właśnie w Gdańsku.

Według raportu Pomorskiego Instytutu Naukowego im. Prof. Brunona Synaka w 2015 roku liczba turystów odwiedzających Gdańsk systematycznie rośnie, średnio o 10 proc. rocznie. Turyści zagraniczni stanowią aż 37 proc. wszystkich osób korzystających z noclegu w mieście. Wydłużył się do 3 dni czas jaki cudzoziemcy spędzają w Gdańsku. Turyści szczególnie cenią hotele o podwyższonym standardzie - trzy oraz czterogwiazdkowe. Tego typu obiekty wybiera ponad 25 proc.wszystkich osób odwiedzających miasto.

Dane GUS dotyczące liczby osób korzystających z noclegów wskazują na jednoznaczny trend rosnący. Liczba osób korzystających z noclegów w 2015 r. wzrosła w stosunku do roku 2014 r. o 13 proc. przy czym szybszy przyrost dało się obserwować wśród turystów zagranicznych (wzrost o 14 proc. rok do roku).

Według szacunków GUS oraz firmy Pro Value średnie obłożenie hoteli w Gdańsku w roku 2015 wyniosło 60 proc. , przy czym w okresie wakacyjnym osiągało poziom nawet 95 proc.

Gdańsk poszerza swoją ofertę kulturalną oraz biznesową w celu zwiększenia liczby odwiedzających miasto poza sezonem letnim. Aż 18 proc. wszystkich osób odwiedzających stolicę Pomorza to osoby przyjeżdżające tu w celach biznesowych.

Wzrost liczby centrów biznesowych typu BPO (Business Process Outsourcing) wsparty intensywnym rozwojem rynku nieruchomości biurowych, a także rosnąca rozpoznawalność miasta jako atrakcyjnego kierunku turystycznego wśród osób z zagranicy sprawia, że to w Gdańsku inwestycje hotelowe są najbardziej opłacalne.

Jedną z najnowszych inwestycji realizowanych obecnie na Wyspie Spichrzów jest Aparthotel Number One z apartamentami hotelowymi sprzedawanymi w systemie condo. Obiekt powstaje w ramach inwestycji Nowa Motława, której deweloperem oraz generalnym wykonawcą jest giełdowa spółka Dekpol.

Ofertę Aparthotel Number One wyróżnia gwarancja średniorocznej stopy zwrotu na poziomie 5 proc. wydłużona aż do 15 lat. W sprzedaży dostępne są apartamenty 1- i 2-pokojowe o powierzchni od 22 do 42 mkw. sprzedawane z pełnym wykończeniem i wyposażeniem, obejmującym takie inteligentne systemy zarządzania jak BMS i Smart TV.

Planowany termin oddania obiektu do użytku to styczeń 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ulka 2016-05-09 11:28:27
    Gdańsk to dobry pomysł ale pomijając fakt że nie każdy chce inwestować w condohotel warto przyjrzeć się też Gdyni gdzie ceny są nieco niższe a osiedla atrakcyjne, np Bernadowo Park, idealnie położone tuż obok lasu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA