PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coraz mniej wolnych miejsc noclegowych w Trójmieście podczas Euro 2012

  • Autor: PAP
  • 30 maj 2012 17:23

W Trójmieście w dniach, w których odbędą się mecze Euro 2012, jest coraz mniej wolnych miejsc noclegowych. Większość hotelarzy twierdzi, że oferuje już ostatnie wolne pokoje. Wiceprezydent Gdańska nie do końca wierzy w te informacje.

REKLAMA

Na stronie jednego z największych portali rezerwacji hoteli online, na 10 czerwca (kiedy to w Gdańsku odbędzie się mecz Hiszpania-Włochy) przy większości obiektów są uwagi typu: "ostatnia szansa", "ostatni pokój", "ostatnie 2 pokoje". Serwis podaje, że w wielu obiektach nie ma już w tym dniu wolnych miejsc.

W serwisie booking.com na 10 czerwca na 271 obiektów znalezionych w Gdańsku, w środę dostępne były 44. Natomiast kilka dni wcześniej były to 144 hotele.

Z analizy PAP wynika, że we wtorek i w środę miejsca noclegowe zarezerwowały m.in. osoby ze Szwecji, Norwegii, USA, Czech, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i Rosji. W środę zostały sprzedane ostatnie miejsca w pokojach dwuosobowych w pięciogwiazdkowym hotelu Hilton w centrum Gdańska. Taki pokój 10 czerwca kosztuje 10 tys. 152 zł. W środę ta cena wynosi 614 zł.

W środę były dostępne już tylko ostatnie dwuosobowe pokoje w hotelach cztero- i trzygwiazdkowych w Gdańsku. Chętnych nie odstraszyły nawet ceny - często wielokrotnie wyższe niż w dniach, w których nie będzie meczów. Np. w czterogwiazdkowym hotelu w centrum miasta cena pokoju dwuosobowego 10 czerwca wynosi 4997 zł, a 30 maja - 560 zł.

W przypadku hoteli niższej kategorii (trzygwiazdkowe) zdarzają się obiekty, gdzie cena wzrosła dwukrotnie, ale są też takie, w których cena wzrosła z 300 zł do 2 tys. zł za dobę.

Więcej miejsc noclegowych mają jeszcze tańsze obiekty, np. akademiki (400 zł za pokój dwuosobowy). Ale np. na polu namiotowym w Oliwie zostały już ostatnie namioty trzyosobowe. Także ostatnie miejsca zostały w pokojach wieloosobowych (w cenie 60-90 zł, ale i 260-300 zł za łóżko).

Dostępne są też miejsca noclegowe w kwaterach prywatnych. Tutaj za łóżko trzeba zapłacić od 15 do 100 zł za dobę. Najwięcej jest ofert za 20-50 zł za miejsce za dobę.

W Trójmieście 10 czerwca na 439 znalezionych obiektów dostępnych było 89. Jak podaje serwis, w całym Trójmieście, we wszystkich typach hoteli pozostały ostatnie miejsca.

Jak poinformowano PAP w recepcji zajazdu przy jednej z głównych ulic Gdańska, na 10 czerwca zarezerwowano tylko połowę miejsc noclegowych (obiekt ten dysponuje 70 łóżkami). Cena pobytu za pokój dwuosobowy wzrosła tam ze 150 zł obecnie do 500 zł za dobę w dniu "meczowym".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA