PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CPL to dobry pomysł, ale powinien być perfekcyjnie przygotowany

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 18 maj 2017 12:20

CPL to dobry pomysł, ale powinien być perfekcyjnie przygotowany Jan Pamuła, prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Istnieją obawy, że Centralny Port Lotniczy "zamknie" lotniska w Warszawie, Łodzi i Radomiu. - CPL to dobry pomysł, ale powinien być perfekcyjnie przygotowany - mówi Jan Pamuła, prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, były wieloletni prezes lotniska w Balicach, z którym rozmawialiśmy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

Temat budowy Centralnego Portu Lotniczego (CPL) choć nie nowy, teraz nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Zdaniem Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, zarówno CPL, jak i lokalne lotniska będą tworzyły wspólny system, który wzajemnie będzie się wspierał, a niekoniecznie konkurował.

Nie wszyscy podzielają tę opinię.

– Jeśli ten port byłby perfekcyjnie przygotowany i zrealizowany, to na pewno taka inwestycja dla rozwoju Polski jest potrzebna, ale dla niektórych portów regionalnych oznaczać będzie osłabienie ich pozycji – twierdzi Jan Pamuła, prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, były wieloletni prezes lotniska w Balicach.

Jego zdaniem zamknięciu musi ulec warszawskie lotnisko Okęcie, a także lotniska w Łodzi i w Radomiu. Problemy będą miały, w jego ocenie, też lotniska w Katowicach i w Poznaniu.

- Pozostałe lotniska będą wolniej się rozwijać, czy nawet „zwijać” w pewnym segmencie rynku – dodaje Pamuła. – Biznes jest konkurencją - stwierdza.

Samą ideę budowy CPL prezes MARR ocenia pozytywnie, ale przestrzega też przed wielkimi kosztami, jak to miało miejsce w przypadku berlińskiego portu lotniczego, który od 6 lat jest otwierany.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA