W kompleksie powstanie 60 apartamentów od 1- do 4-pokojowych i powierzchni od 22 do 95 mkw. Niektóre z nich wyposażono w kominki. - Do obsługi właścicieli apartamentów i gości turystycznych zaprojektowano recepcję, a o wysokim standardzie świadczą dodatkowe usługi, takie jak strefa rekreacyjna z basenem, sauną, łaźnią parową oraz siłownią oraz letnie barbecie z potrawami z grilla - opowiada Jan Wróblewski.

Cristal Resort Szklarska Poręba, podobnie jak Boulevard Ustornie Morskie, to inwestycja z apartamentami na sprzedaż i systemem zarządzania wynajmem, który - obok systemu condo - jest specjalnością Zdrojowej Invest. 
- Klient kupuje apartament w budowanym przez dewelopera hotelu (system condo), inwestycji apartamentowo-usługowej (Boulevard Ustornie Morskie) lub holiday resort, jak Cristal Resort Szklarska Poręba. Następnie wynajmuje go profesjonalnemu operatorowi hotelu lub zarządzającemu wynajmem apartamentami. Obydwa podmioty wchodzą w skład jednego holdingu. W przypadku naszych hoteli condo, co miesiąc otrzymuje stały czynsz na poziomie 5-7 proc. wartości zakupu apartamentu rocznie, a apartamentów z zarządzeniem - 6,7-7 proc. przez pierwsze dwa lata. Następnie przypada mu udział w przychodach ze wszystkich apartamentów w obiekcie, przypadający na dany lokal, w podziale 50/50, czyli 50 proc. przychodu otrzymuje właściciel apartamentu, a resztę operator - tłumaczy Jan Wróblewski.

Jak dodaje, jeśli właściciel ma ochotę pomieszkać w swoim apartamencie, rezerwuje go bez dodatkowych opłat w ramach tzw. timesharingu. - Poza tymi okresami apartamenty są do dyspozycji gości turystycznych. Dodatkowo, od niedawna każdy klient, kupując apartament, wstępuje do naszego Klubu Wakacyjnego i może korzystać ze wszystkich naszych obiektów - mówi.

Zdrojowa Invest ma w portfolio trzy hotele w systemie condo - Marine Hotel*****, Ultra Marine***** oraz Sand Hotel**** w Kołobrzegu, a także planowaną inwestycję apartamentowo-usługową Boulvard Ustronie Morskie.

Spółka lokuje swoje projekty w miejscowościach wypoczynkowych, w unikalnych lokalizacjach.