PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cristal Resort Szklarska Poręba ruszy w IV kwartale 2012 roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 cze 2011 12:45

Cristal Resort Szklarska Poręba ruszy w IV kwartale 2012 roku

Cristal Resort Szklarska Poręba to kolejna turystyczna inwestycja kołobrzeskiego holdingu inwestycyjno-deweloperskiego i hotelarskiego Zdrojowa Invest. Jej realizacja rozpoczęła się w kwietniu tego roku. - Prace postępują szybciej niż w harmonogramie budowy. Jesteśmy na etapie wznoszenia ścian parteru, a fundamentowanie zostało zakończone. Planowane zakończenie budowy i otwarcie obiektu to IV kwartał 2012 roku - poinformował portal Propertynews.pl Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest.

REKLAMA

Kompleks Cristal Resort Szklarska Poręba jest zlokalizowany w pobliżu centrum miejscowości, niedaleko deptaku i ul 1. Maja, tuż przy szlakach turystycznych. Działka jest położona w zalesionej okolicy, na zboczu, w związku z tym budynek ma układ kaskadowy, 5-kondygnacyjny z dodatkową antresolą i poziomami od "-2" (nie są to kondygnacje podziemne, a oznaczenie wynika właśnie z kaskadowego układu) do "2". - Całe usytuowanie zapewnia widok na góry, a co najważniejsze, na słynną Szrenicę. Architektura nawiązuje do lokalnych tradycji, a do wykończenia zostały użyte m.in. drewno i kamień - wyjaśnia Jan Wróblewski.

W kompleksie powstanie 60 apartamentów od 1- do 4-pokojowych i powierzchni od 22 do 95 mkw. Niektóre z nich wyposażono w kominki. - Do obsługi właścicieli apartamentów i gości turystycznych zaprojektowano recepcję, a o wysokim standardzie świadczą dodatkowe usługi, takie jak strefa rekreacyjna z basenem, sauną, łaźnią parową oraz siłownią oraz letnie barbecie z potrawami z grilla - opowiada Jan Wróblewski.

Cristal Resort Szklarska Poręba, podobnie jak Boulevard Ustornie Morskie, to inwestycja z apartamentami na sprzedaż i systemem zarządzania wynajmem, który - obok systemu condo - jest specjalnością Zdrojowej Invest. 
- Klient kupuje apartament w budowanym przez dewelopera hotelu (system condo), inwestycji apartamentowo-usługowej (Boulevard Ustornie Morskie) lub holiday resort, jak Cristal Resort Szklarska Poręba. Następnie wynajmuje go profesjonalnemu operatorowi hotelu lub zarządzającemu wynajmem apartamentami. Obydwa podmioty wchodzą w skład jednego holdingu. W przypadku naszych hoteli condo, co miesiąc otrzymuje stały czynsz na poziomie 5-7 proc. wartości zakupu apartamentu rocznie, a apartamentów z zarządzeniem - 6,7-7 proc. przez pierwsze dwa lata. Następnie przypada mu udział w przychodach ze wszystkich apartamentów w obiekcie, przypadający na dany lokal, w podziale 50/50, czyli 50 proc. przychodu otrzymuje właściciel apartamentu, a resztę operator - tłumaczy Jan Wróblewski.

Jak dodaje, jeśli właściciel ma ochotę pomieszkać w swoim apartamencie, rezerwuje go bez dodatkowych opłat w ramach tzw. timesharingu. - Poza tymi okresami apartamenty są do dyspozycji gości turystycznych. Dodatkowo, od niedawna każdy klient, kupując apartament, wstępuje do naszego Klubu Wakacyjnego i może korzystać ze wszystkich naszych obiektów - mówi.

Zdrojowa Invest ma w portfolio trzy hotele w systemie condo - Marine Hotel*****, Ultra Marine***** oraz Sand Hotel**** w Kołobrzegu, a także planowaną inwestycję apartamentowo-usługową Boulvard Ustronie Morskie.

Spółka lokuje swoje projekty w miejscowościach wypoczynkowych, w unikalnych lokalizacjach.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Christie + Co Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA