PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CTE wyłoży pieniądze na wielki kompleks turystyczny ze spa w Beskidach

  • Autor: PAP
  • 02 sie 2012 09:32

CTE wyłoży pieniądze na wielki kompleks turystyczny ze spa w Beskidach

Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie w Beskidach został sprzedany prywatnej spółce CTE z Istebnej (woj. śląskie) - poinformował w środę wieczorem dotychczasowy właściciel: należąca do Skarbu Państwa Gliwicka Agencja Turystyczna. Cena wyniosła 10,7 mln zł.

REKLAMA

Ośrodek Narciarski Pilsko to jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce. Położony jest w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.). Ośrodek posiada blisko 20 km tras narciarskich, 10 wyciągów orczykowych oraz jeden krzesełkowy, a także dom wczasowy Jontek z basenem.

Nowy właściciel ośrodka zamierza zainwestować w podupadający obiekt. Chce stworzyć nowoczesną stację narciarską połączoną z ośrodkiem wypoczynkowym, aquaparkiem i usługami spa&welness.

W planach jest między innymi wybudowanie dwóch kolei krzesełkowych: z Polany Strugi na Halę Miziową oraz z Kamiennej ponad Halę Buczynka. Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200-metrowy taśmociąg. W miejsce wyciągu orczykowego na Kopiec planowany jest całoroczny wyciąg krzesełkowy. Trasy mają zostać oświetlone, a wykorzystywana przy tym będzie energia słoneczna.

- Znam plany inwestycyjne nowego właściciela i ogromnie się cieszę, że obiekty Pilska przejęła firma z pomysłem i zapałem. Zabiegałem o to od kiedy zostałem wójtem, bo Pilsko powoli zaczynało bardziej straszyć turystów, niż ich przyciągać. Od roku byłem w kontakcie z przedstawicielami inwestora. Unowocześnienie ośrodka to szansa dla gminy; okazja do tworzenia się nowych miejsc pracy i zainteresowania nami turystów - powiedział wójt Jeleśni Marian Czarnota, który namawiał inwestora na kupno ośrodka.

CTE posiada już obiekty wypoczynkowe, między innymi nad Bałtykiem i na Mazurach. Kilka lat temu uruchomiła w Istebnej w Beskidzie Śląskim kompleks narciarski Zagroń. Firma należy do Grupy Linter, która jest dostawcą wyrobów i usług dla większości polskich kopalń węgla kamiennego, licznych zakładów kruszyw, cementowni, elektrowni, portów, koksowni i zakładów chemicznych. Grupa eksportuje m.in. do Rosji, Uzbekistanu, Ukrainy, Austrii, Wielkiej Brytanii, Gwinei, Szwecji i Niemiec.

Gliwicka Agencja Turystyczna próbowała sprzedać ośrodek od dłuższego czasu. Zorganizowała trzy publiczne licytacje, które zakończyły się fiaskiem. W dwóch pierwszych cena wywoławcza wynosiła 16,456 mln zł. W trzeciej została obniżona do 14,083 mln zł. Pod młotek trafiły działki, na których znajdują się trasy i wyciągi.

Późną wiosną ubiegłego roku Agencja sprzedała ośrodek narciarski Czyrna-Solisko w Szczyrku w Beskidzie Śląskim. Jedyną ofertę na przetarg złożyła spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, która zaoferowała cenę wywoławczą - 13,7 mln zł. Akcjonariuszami nabywcy jest ponad 50 właścicieli gruntów w Szczyrku, po których częściowo przebiegają trasy narciarskie Czyrnej-Soliska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA