PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cztery gwiazdki w centrum rozrywki Nautilus Gdańsk. Wkrótce start spektakularnej inwestycji

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2018 13:31

Cztery gwiazdki w centrum rozrywki Nautilus Gdańsk. Wkrótce start spektakularnej inwestycji Wizualizacja PFI Future

Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy centrum rozrywki Nautilus Gdańsk. W pierwszym etapie ma powstać oceanarium, które ma być oddane do użytku w 2022 roku. W ramach centrum mają powstać: centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna, pasaż handlowy, galeria medyczna oraz czterogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym na 1000 osób. Obiekt Strefy Czasu Wolnego Nautilus rocznie ma przyciągać ok. 2,5 mln gości.

REKLAMA

Podczas odbywającej się w piątek w Gdańsku konferencji "Nowe trendy w turystyce" poinformowano, że Obiekt Strefy Czasu Wolnego Nautilus Gdańsk zrealizuje firma PFI Future z Wrocławia. Firma zaprezentowała najlepszą ofertę w konkursie na zagospodarowanie terenu inwestycyjnego przy Stadionie Energa Gdańsk w Letnicy. Firma zrealizowała m.in. budowę Afrykarium we Wrocławiu.

Miejska spółka Arena Gdańsk wniosła do przedsięwzięcia grunt o powierzchni ok. 4,6 ha. Wrocławska firma ma zbudować, sfinansować i następnie zarządzać obiektem o całkowitej powierzchni ok. 53 tys. metrów kwadratowych. Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej podał, że inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze Partnerstwa Publiczno-Prywatnego realizowanym w Polsce.

Prezes PFI Future Marek Nowara poinformował, że w pierwszym etapie powstanie oceanarium poświęcone Ameryce Południowej. "Będzie to jedenaście opowieści o różnych częściach tego kontynentu, np. o dżungli amazońskiej" - dodał. Dziennie obiekt będzie mogło zwiedzać do 25 tys. osób. Ma być dostępny w 2022 roku. Zaznaczył, że kilka miesięcy potrwa proces "stworzenia wody oceanicznej" dla flory i fauny np. rekinów.

Poinformował, że rok później do użytku zostaną oddane pozostałe części kompleksu Nautilus, m.in. Egzotyczna Laguna umożliwiająca kąpiele słoneczne przez cały rok. "Jednocześnie wśród basenów, egzotycznych roślin, na piasku i na leżakach będzie mogło tam przebywać ok. 750 osób" - wyjaśnił. W ramach centrum mają powstać: centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna, pasaż handlowy, galeria medyczna oraz czterogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym na 1000 osób. Prezes PFI Future zwrócił uwagę, że każdy z 300 pokoi w hotelu będzie "przypisany" do innego miasta, o którym będzie "opowiadać". Powiedział, że wśród promowanych miast będzie kilka z Polski oraz z Europy środkowo-wschodniej. "To będą miasta nieodkryte jeszcze, a w pełni na to zasługujące" - dodał Nowara.

Wielofunkcyjny kompleks rekreacyjno-rozrywkowy ma być finansowany i realizowany przez PFI Future S.A. na podstawie uzyskanej licencji. Koszt budowy całego kompleksu szacowany jest na ok. 450 mln zł. Prezes PFI Future wyjaśnił, że będą to pieniądze firmy oraz kredyty z banków komercyjnych. Jest przekonany, że planowane przedsięwzięcie będzie miało wpływ na "dynamiczny rozwój wielu gałęzi lokalnej gospodarki oraz przyczyni się do wzrostu wartości marketingowej miasta". Nie ma wątpliwości, iż "obiekt szybko zyska miano nowej ikony Gdańska".

Obecnie trwają prace projektowe oraz uzyskiwanie zgód korporacyjnych. Rozpoczęcie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji planowane jest pod koniec obecnego roku. Podobne obiekty firma planuje zbudować też w Warszawie, Krakowie, Katowicach i być może w Rzeszowie.

Informacje na temat planowanego przedsięwzięcia będzie można uzyskać podczas rozpoczynającego się w sobotę w Gdańsku "Free Time Festiwal" w AmberExpo. Multimedialne oceanarium będzie miało tam swoje stoisko w hali B.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA