PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cztery gwiazdki w Gdańsku to początek. Szykuje się międzynarodowa ekspansja

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 cze 2016 13:23

Cztery gwiazdki w Gdańsku to początek. Szykuje się międzynarodowa ekspansja Focus Hotel Premium Gdańsk

Focus Hotels oddała do użytku gości czterogwiazdkowy hotel w Gdańsku. Jednak to nie koniec inwestycji. Sieć rozpoczyna intensywne działania związane z ekspansją hoteli na rynki Niemiec, Białorusi oraz Ukrainy.

REKLAMA

Focus Hotel Premium Gdańsk to obiekt zarządzany przez polską sieć Focus Hotels, należącą do Grupy Kapitałowej Immobile. Hotel mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz i jest częścią rozległej inwestycji realizowanej przez Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. W jej ramach powstaje również nowoczesny obiekt handlowy - Galeria Metropolia.

Hotel w standardzie Premium oferuje 116 pokoi w trzech standardach na siedmiu kondygnacjach. Obiekt dysponuje także przestrzenią konferencyjną o powierzchni aż 720 mkw.

- Jesteśmy zadowoleni, że całość prac związanych z budową oraz finalne przygotowania hotelu przebiegły zgodnie z planem. Wraz z początkiem czerwca obsłużyliśmy już naszych pierwszych gości, którzy bardzo chwalili sobie pobyt w naszym obiekcie Premium. Dzięki dobrze wykonanej pracy Centralnego Biura Sprzedaży w czasie pre-openingu nie martwimy się o obłożenie w nadchodzących miesiącach – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

Kolejny krok - ekspansja

W ramach sieci Focus Hotels, spółka będzie intensywnie rozwijać dwie marki: Focus - brand dla hoteli ekonomicznych oraz Focus Premium, czyli hotele o standardzie 4-gwiazdkowym. W obu przypadkach firma stawiać będzie na rozwój w oparciu o model elastycznej dzierżawy.

- To model biznesowy oparty o dzierżawę, który oferujemy inwestorom i właścicielom już działających hoteli, w którym cała odpowiedzialność za wyniki obiektu spoczywa na nas. Inwestorzy mają zatem zapewniony swój zwrot z poniesionych inwestycji w stałym regularnym czynszu. To rozwiązanie, które w naszej ocenie jest znacznie korzystniejsze od franczyzy – tłumaczy Łukasz Płoszyński. 

Równolegle do rozwoju w Polsce, sieć Focus Hotels planuje ekspansję w Niemczech oraz na Białorusi i Ukrainie. Wraz z początkiem września 2016 roku spółka uruchomi dział rozwoju na terenie Niemiec, natomiast pierwsze obiecujące spotkania w sprawie nowych obiektów, przedstawiciele firmy mają już za sobą. Focus Hotels rozważa również rozwój na Białorusi i Ukrainie, gdzie także trwają rozmowy w sprawie dzierżawy działających tam już hoteli.

- W tej chwili interesują nas głównie miasta we wschodnich landach, na czele z Berlinem, od którego chcemy zacząć. Pod uwagę bierzemy także Lipsk, Drezno i Rostok. U naszych zachodnich sąsiadów model dzierżawy obiektów jest o wiele bardziej powszechny niż w Polsce i idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju międzynarodowej sieci – dodaje Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA