PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czy kapitał zbity na Euro 2012 pomoże hotelom?

  • Autor: Propertynews.pl (Grażyna Kuryłło)
  • 20 wrz 2012 13:23

Czy kapitał zbity na Euro 2012 pomoże hotelom?

Dobrze wykorzystany stadion ma olbrzymie przełożenie na sukces hoteli, bo tylko dzięki organizacji dużych imprez można podnieść cenę za pokój. Jednak mechanizm nakręcania ruchu turystycznego i branży hotelarskiej musi pracować okrągły rok. - To nie może być jednorazowy strzał w postaci kapitału zbitego podczas Euro 2012. To jest praca organiczna - przekonywał w trakcie Property Forum 2012 Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest.

REKLAMA

- Trzeba wspierać kolejne wydarzenia. Hotelarze też powinni się angażować w inicjowanie takich imprez. Muszą zrozumieć, że one przyciągają potencjalnych gości. Zwłaszcza na rynkach lokalnych, gdzie imprezy mają małe budżety i borykają się z dużymi problemami - mówi Jan Wróblewski ze spółki Zdrojowa Invest.

Dużym miastom pomogłyby w tym obiekty, w których można by zorganizować kongres na 3 do 10 tys. osób. Takich brakuje, zwłaszcza w Warszawie.

- Tego typu obiekty budują się w Kielcach, Katowicach i we Wrocławiu. My hotelarze spodziewamy się napływu turystów do tych miast - mówi Janusz Mitulski z Horwath HTL Polska.

Doskonałym przykładem na to, jak wielkie imprezy wpływają na branżę hotelarską jest Wrocław, który we wrześniu ubiegłego roku organizował na stadionie trzy duże wydarzenia: walkę Adamek- Kliczko, koncert George'a Michaela i duży kongres. Przez trzy weekendy miasto było w stu procentach wypełnione, a pokoje hotelowe kosztowały dwa albo trzy razy więcej.

- Jeden z dyrektorów hoteli we Wrocławiu powiedział mi, że to był najlepszy okres od 15 lat. To pokazuje, że dobrze wykorzystany stadion ma olbrzymie przełożenie na hotele - uważa Janusz Mitulski.

Tekst powstał dzięki debacie „Hotele - refleksja po Euro 2012". Która odbyła się podczas konferencji „Property Forum 2012".

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Christie + Co Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA