PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czym przyciąga turystów jedno z największych miast na Śląsku? Jaworzno Miastem Roku 2017

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 19 lut 2018 11:37

Czym przyciąga turystów jedno z największych miast na Śląsku? Jaworzno Miastem Roku 2017 mat.pras.

W drugiej edycji ogólnopolskiego plebiscytu Kocham to Miasto – Miasto Roku 2017 internauci oddali na Jaworzno aż 23 341 głosy. Zwycięskie miasto ma okazję zainteresować miłośników podróżowania atrakcjami turystycznymi swojego regionu. Wraz z tytułem, dyplomem i statuetką zyskuje również wsparcie HRS w promocji w sieci.

REKLAMA

Podczas corocznego spotkania młodzieży z władzami miasta przedstawicielka HRS – organizatora konkursu – wręczyła prezydentowi Jaworzna Pawłowi Silbertowi statuetkę i dyplom najbardziej docenianego miasta 2017 roku.

Internauci, którzy głosowali na Jaworzno, zwrócili uwagę na świetną komunikację miejską, licznie wydarzenia kulturalne, piękne krajobrazy i atrakcje turystyczne – a tych w mieście jest wiele. Można odpoczywać nad zalewem Sosina czy odwiedzić stare kamieniołomy. W dwóch najpopularniejszych kamieniołomach – poza podziwianiem zapierających dech w piersiach widoków – można nauczyć się nurkować (Kamieniołom Gródek) oraz poznać historię wykopalisk (Kamieniołomy Sodowa Góra i ośrodek GEOsfera).

Nie można zapomnieć także o Rynku Głównym, który wyróżnia się oryginalnym trójkątnym kształtem. Przestrzeń rynku wyznaczają z jednej strony Kolegiat św. Wojciecha i św. Katarzyny (warto zwrócić uwagę na potężny trójkątny witraż), a z drugiej strony budynek biblioteki. Na samym środku rynku znajduje się pomnik drwala i rośnie zasadzony przez prezydenta jawor – symbol miasta.

Największym atutem Jaworzna są jednak jego mieszkańcy, którzy szczerze kochają swoje miasto. Tegoroczne walentynki były więc dla nich szczególnie ważne. Podczas corocznego spotkania młodzieży z władzami miasta w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie wręczono prezydentowi Pawłowi Silbertowi statuetkę i dyplom Miasta Roku 2017. Podczas wydarzenia przedstawicielka HRS, organizatora plebiscytu i fundatora nagrody, zwróciła uwagę, że internauci podkreślali w komentarzach uzasadniających swój wybór, jak wielką zmianę przeszło miasto w ciągu ostatnich lat. Prezydent zaznaczył natomiast, że zwycięstwo to przede wszystkim zasługa mieszkańców, bo to siła ich głosów i zaangażowanie zadecydowały o wygranej. Ponad 23 tys. głosów oddanych na jedno z największych miast na Śląsku to niezaprzeczalne potwierdzenie miłości mieszkańców Jaworzna do swojego miasta.


Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA