PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czym zaskoczy Orbis?

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 kwi 2017 10:22

Czym zaskoczy Orbis? Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA

Orbis ma za sobą pracowity kwartał, ale ambicje spółki są jeszcze większe. Firma zapowiada inwestycje w cztery nowe własne obiekty, m.in. w Warszawie, Szczecinie i Gdańsku. Hotele te dołączą do grupy w nadchodzących latach.

REKLAMA

W pierwszym kwartale Orbis odnotował wzrost wskaźników operacyjnych we wszystkich krajach regionu Europy Wschodniej.

- Początek roku 2017 r. przyniósł kontynuację dobrych wyników prezentowanych przez Orbis w latach ubiegłych. Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy naszych zespołów w regionie konsekwentnie osiągamy cele zrównoważonego wzrostu spółki - komentuje Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA.

Realizowana przez Orbis strategia aktywnego zarządzania przychodami (Revenue Management) oraz korzystne warunki makroekonomiczne w całym regionie umożliwiły spółce osiągnięcie wyższych niż w roku ubiegłym wskaźników operacyjnych: RevPAR wzrósł o +9,5 proc. dzięki wyższej o +3,0proc. średniej cenie za pokój oraz wzrostowi frekwencji o +3,5 p.p.

W pierwszym kwartale 2017 r. przychody Grupy Orbis wzrosły o +18,7 mln zł (+7,6 proc.) do poziomu 266,0 mln zł. Wyższe przychody w połączeniu z kontrolą kosztów umożliwiły wzrost EBITDAR o +10,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, pomimo silnego nacisku na wzrost płac. Wskaźnik EBITDA Grupy w pierwszym kwartale 2017 r. wyniósł 38,1 mln zł, co oznacza wzrost o +43,6 proc. r/r, do czego przyczyniły się transakcje wykupu z leasingu hoteli w Budapeszcie. Wyniki pierwszego kwartału 2017 r. dają powód do dużego zadowolenia, jednocześnie należy pamiętać, że w branży hotelowej jest to okres pozasezonowy, charakteryzujący się mniejszym zainteresowaniem klientów i relatywnie niższą sprzedażą.

Modernizacje i nowe projekty

Zgodnie z planem zarządzania aktywami, na początku 2017 roku Orbis sfinalizował transakcję wykupu 5 dzierżawionych hoteli w Budapeszcie (łącznie 1 150 pokoi). Ten krok umożliwi spółce sprawniejsze zarządzanie hotelami i poprawę wyników. W pierwszym kwartale 2017 roku Orbis poinformował także rynek o kolejnej transakcji wykupu dzierżawionego hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge (357 pokoi), która zostanie zrealizowana w drugim kwartale 2017. W dalszej kolejności rozważana jest możliwość sprzedaży tego hotelu, który pozostanie w grupie i będzie nadal zarządzany przez Orbis. Kontynuując restrukturyzację portfolio spółki w pierwszym kwartale br. Orbis zawarł umowy sprzedaży i franczyzy zwrotnej 2 hoteli w Polsce: Mercure Karpacz i Mercure Jelenia Góra. Celem tych transakcji jest skupienie obiektów należących do Orbisu w stolicach i głównych ośrodkach biznesowych państw regionu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA