PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dalszy rozwój lotniska w Modlinie pod znakiem zapytania. Stanowczy list z rządu

  • Autor: PAP
  • 09 kwi 2018 18:12

Dalszy rozwój lotniska w Modlinie pod znakiem zapytania. Stanowczy list z rządu fot. Pixabay

Dopóki państwowym osobom prawnym odmawia się dostępu do koniecznych informacji dotyczących lotniska w Modlinie, dyskusje o przyszłości tego portu są niecelowe - wynika z listu do marszałka województwa Adama Struzika, napisanego przez wiceministra infrastruktury Mikołaja Wilda.

REKLAMA

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild napisał list do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, który jednocześnie jest przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim.

List został wystosowany w związku z poniedziałkowym posiedzeniem prezydium Rady na temat dalszego funkcjonowania lotniska w Modlinie.

"Tak długo, jak państwowym osobom prawnym odmawiany będzie dostęp do koniecznych informacji dotyczących Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o., wszelkie dyskusje o sytuacji i przyszłości tego portu uznajemy za niecelowe i prowadzone w sytuacji niedopuszczalnej asymetrii informacji" - napisał Wild w liście.

Jak czytamy na stonie lotniska, właścicielami spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin są: Agencja Mienia Wojskowego (34,43 proc. udziałów), województwo mazowieckie (30,37 proc. udziałów), Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (30,39 proc. udziałów) oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki (4,81 proc. udziałów).

"Rządowi Rzeczypospolitej, podobnie jak samorządowi województwa mazowieckiego zależy na rozwoju rynku lotniczego na obszarze RP, w tym w szczególności województwa mazowieckiego. Państwowe osoby prawne są nie tylko właścicielem Lotniska Chopina w Warszawie, ale również większościowym udziałowcem Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o. Jesteśmy przekonani i ufamy, że samorząd województwa podziela naszą opinię, że rozwój sektor sektora lotniczego powinien opierać się na czytelnych i transparentnych zasadach oraz następować z poszanowaniem zasad obrotu gospodarczego" - czytamy w liście.

Wild wskazał, że z zaniepokojeniem odnotowuje sytuację, w której "państwowym osobom prawnym odmawia się dostępu do podstawowych danych i dokumentów, mających wpływ na ocenę sytuacji majątkowej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o.".

"Taka sytuacja jest nie tylko sprzeczna z interesem państwa i państwowych osób prawnych działających jako inwestor, ale jednocześnie zagraża rozwojowi rynku i wolnej konkurencji w sektorze lotniczym. W związku z powyższym oczekujemy niezwłocznego udostępnienia dokumentów dotyczących spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. niezależnym doradcom technicznym tak, aby relacje między Skarbem Państwa, a samorządem mogły znowu opierać się na wzajemnym zaufaniu" - napisał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA