PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Decyzja o centrum kongresowym w Warszawie podjęta

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 wrz 2016 10:07

Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, twierdzi, że realizacja centrum kongresowego w Warszawie to perspektywa najbliższych 10 lat. Barierą wciąż pozostaje jednak pozyskanie finansowania. Na inwestycję z niecierpliwością czeka między innymi branża hotelarska.

REKLAMA

- Nie można wyprzedzać niektórych etapów rozwoju miasta. Warszawa już dziś posiada bogatą ofertę kongresową w formacie od 2-5 tys. gości. Mamy też coraz więcej wydarzeń o takiej skali, ale oczywiście oczekiwania rynku dotyczą powstania unikatowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej obiektu na 10-15 tys. gości – mówi Michał Olszewski.

Podkreśla, że decyzja, gdzie taki obiekt powstanie, miasto ma już za sobą. - Przez kilka lat rozmawialiśmy z branżą hotelową o potencjalnych lokalizacjach i plany miejscowe wskazują na błonia Stadionu Narodowego – wyjaśnia i dodaje, że inwestycja powstanie na terenach należących do skarbu państwa, a będzie za nią odpowiedzialny resort sportu i turystyki.

Zapytany o źródła inwestowania takiego przedsięwzięcia tłumaczy, że w ub.r. miasto rozpoczęło prace dot. oceny możliwości sfinansowania projektu. - Centrum kongresowe nie może powstać bez wsparcia ze strony publicznej. Obecnie projekt jest zgłoszony do planu inwestycyjnego dla Europy – planu Junckera. Oznacza to, że inwestycja będzie mogła być objęta preferencyjnym finansowaniem zwrotnym, które jest oferowane w ramach nowej strategii UE dot. zrównoważonego rozwoju – mówi wiceprezydent m.st. Warszawy.

Jakie są ramy czasowe inwestycji? Olszewski twierdzi, że to perspektywa najbliższych 10 lat. Dla projektu jest wsparcie ze strony miasta, ale na przyspieszenie nie wpłyną już żadne decyzje Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA