PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dentons pomógł w sprzedaży warszawskiego Sheratona

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lis 2015 10:51

Dentons pomógł w sprzedaży warszawskiego Sheratona Sheraton

Warszawski hotel Sheraton ma formalnie nowego właściciela. W procesie sprzedaży pomogła kancelaria Dentons.

REKLAMA

O finalizacji transakcji pisaliśmy 30 października.

Prawnicy z Zespołu Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzali Bankowi Pekao SA w zakresie finansowania nabycia 5-gwiazdkowego hotelu Sheraton Warsaw. Transakcja realizowana pod nadzorem partnera Mateusza Toczyskiego została zamknięta 28 października 2015 r. Była to transakcja o charakterze europejskim.

Nabycie hotelu stanowiło część transakcji o całkowitej wartości około 420 milionów euro, w której konsorcjum dwóch funduszy typu private equity: Benson Elliot Capital Management oraz Walton Street Capital wraz z wiodącą grupą hotelarską w Europie Algonquin, dokonało zakupu portfolio ośmiu prestiżowych hoteli w Europie. Transakcja objęła hotele Sheraton w Rzymie i Warszawie, Westin w Mediolanie i Wenecji, Pullman w Paryżu, Méridien Grand Hotel w Norymberdze oraz Marriot Executive Apartments i Renaissance w Brukseli. Łącznie dysponują one 2 308 pokojami.

- To kolejny prestiżowy projekt zrealizowany w tym półroczu przez nasz zespół. Finansowanie nabycia hotelu Sheraton Warsaw jest doskonałym przykładem doradztwa przy transakcji transgranicznej. Dzięki współpracy biur Dentons nasi klienci mają zapewnioną płynną i sprawną obsługę w całej Europie – mówi Mateusz Toczyski, szef Zespołu Bankowości i Finansów w Polsce i Europie.

W transakcję zaangażowani byli senior associate Jakub Wieczorek, associate Justyna Jamroży oraz junior associate Monika Kowara, jak również prawnicy z biur Dentons w Londynie i w Pradze. 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA