PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To on odpowiada za design w Marriott International. Zobacz wystąpienie Roba Reindersa na 4 Design Days!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 lut 2017 12:55

Design to istotny element w budowaniu oferty hotelowej. O jego znaczeniu w rozwoju sieci Marriott International opowiadał podczas 4 Design Days Rob Reinders z Marriott International.

REKLAMA

Rob Reinders, Vice President, Design Management, Marriott International – Architecture & Construction, związał się z branżą hotelową przez złożoność wyzwań, które stawia ten sektor.

– Musimy znaleźć balans pomiędzy tysiącami detali, ale nie zapomnieć o dobrym designie. A sposób myślenia o projektowaniu cały czas się zmienia, tak jak zmieniają się potrzeby gości. To naprawdę fascynujący biznes – mówił.

Podczas swojego wykładu na 4 Design Days pokazał jak design jest istotny w budowie oferty globalnej sieci hoteli. – Zawsze uważałem hotele za najciekawszy rodzaj budynków. To miejsca gdzie ludzie jedzą, śpią, gdzie spełniają swoje podstawowe funkcje życiowe. Jesteśmy największą firmą hotelarską na świecie. Działamy w 110 krajach i mamy 5700 obiektów – podkreślał.

Reinders opowiadał o tym, jak budowana jest jakość sieci hotelowej oraz o roli designu i architektury w kreowaniu marki i finansowego sukcesu hotelu.

– Marka hotelowa to zestaw pewnych standardów – zarówno propozycji cenowej, jak i oferty przeżyć, emocji. Niektórzy kojarzą podróże z emocjami, z czymś co chcemy zapamiętać. To na co postawimy, wyróżnia nas od innych. Są marki biznesowe i lifestylowe w sieciach hotelowych i ten aspekt definiuje ostatecznie ich ofertę. Każda z 30 marek, które mamy opowiada jakąś historię – mówił przedstawiciel sieci Marriott.

W swoim wystąpieniu pokazał dwa przykłady wdrożenia filozofii działania w designie hotelowych wnętrz. AC Hotels to hotele, które są miejscem nie tylko do spania, ale też ucieczki od rzeczywistości. Artystyczne, spójnie stworzone, będące oazą odmiany od szarości dnia codziennego. W Marriocie rozwinięto tę markę, ale zespół założycieli czuwa nad zachowaniem idei które przyświecały jej stworzeniu.

Z kolei W Hotels to obiekty, które realizują potrzebę intensywności doświadczania. Nastawione na dynamikę, są mniej spokojne od AC, przystępne dla tych, którzy potrzebują większej dawki emocji.

Jakie znaczenie ma w takim razie hotelowy design?

– Widzimy hotelowe wnętrza i design jako scenę na której odbywają się interakcje między ludźmi. Design jest elementem podstawy, na której buduje się sukces. Wszystkie środowiska u nas są projektowane. Od jedzenia, poprzez meble, wnętrza, po całą bryłę. Chcemy, by tworzenie środowiska hotelowego było nastawione na opowiadanie pełnej historii. Design tworzy emocje i jest też projektowaniem doświadczenia gości – mówił Reinders.

W swojej prezentacji pokazał, jak ewoluowała zarówno architektura obiektów w sieci, jak też wnętrz i mebli. Ciekawym tematem była kwestia sztuki w pokojach – kiedyś w hotelach sieci wieszano zdjęcia. Dziś pojawia się sztuka, która tworzy narracje. Zapowiedział też nowy koncept jaki firma chce stworzyć z myślą o millenialsach – sieć hoteli Moxy.

Więcej o 4 Design Days: www.4dd.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - OrbisPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA