PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deszczowy lipiec powodem słabszych wyników spółki Interferie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 lis 2011 16:54

Po III kwartałach br. średnia frekwencja w obiektach należących do spółki Interferie wyniosła 64,82 proc. Jest ona nieco niższa niż rok temu, kiedy oscylowała wokół 66,2 proc. Miał na to wpływ tegoroczny bardzo deszczowy lipiec - argumentują przedstawiciele firmy.

REKLAMA

Po III kwartałach br. Interferie zanotowały lepsze wartości ADR (średniej stawki za pokój)  - to 161,42 zł oraz RevPAR (średniego przychodu z jednego pokoju) - 104,64 zł.

- Lipiec i sierpień to miesiące wakacyjnych urlopów, a więc dużego zainteresowania obiektami wypoczynkowymi. Zwykle w lipcu obłożenie w naszych ośrodkach utrzymuje się zdecydowanie powyżej 80 procent, tymczasem w tym roku było w tym czasie zimno i mokro, klienci rezygnowali więc z pobytów i frekwencja spadła do 73 proc. - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki.

Mimo wszystko zysk na sprzedaży wynosi 3 mln 621 tys. złotych netto, podczas gdy za trzy kwartały 2010 roku były to 2 mln 823 tys. złotych. Niższy w porównaniu do zeszłorocznego raportu wynik spółka zanotowała na działalności operacyjnej: obecnie są to 4 mln 338 tys. złotych (za trzy kwartały 2010 roku w tej pozycji figurowała kwota 5 mln 025 tys. złotych). "Warto jednak zaznaczyć, że na zeszłoroczny wynik działalności operacyjnej znaczący wpływ miała sprzedaż gruntu w Świnoujściu na rzecz Interferie Medical SPA, spółki celowej powołanej do nadzorowania budowy hotelu przy ul. Uzdrowiskowej. Dzięki temu Interferie zyskały około 1,2 mln złotych" - czytamy w komunikacie.

- To kolejny kwartał, z którego możemy być zadowoleni. Utrzymuje się trend wzrostowy, mamy wyższe przychody ze sprzedaży, a koszty są wciąż stabilne - podkreśla Adam Milanowski.

Spółka poniosła stratę na działalności finansowej w wysokości 668 tys. złotych, z czego ponad 400 tys. złotych to różnice kursowe, związane z zaciągniętym kredytem walutowym. Do tego uwzględnić należy także wyniki spółki Interferie Medical SPA, w której udziały posiada Interferie SA - o ile w 2010 roku było to zero, o tyle już za trzy kwartały 2011 roku zanotowano 596 tys. złotych straty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA