PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Diamentowa ekspansja

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lis 2012 09:21

Diamentowa ekspansja

Hotele Diament wypływają na szerokie wody. Wykorzystując sytuację na rynku, przejmują nieruchomości, realizują nowe inwestycje, a także planują wziąć pod skrzydła swojej sieci kilka należących do innych właścicieli hoteli. O planach spółki opowiada Rafał Bakalarski, prezes zarządu, Hotele Diament SA.

REKLAMA

Jak wygląda hotelowe portfolio spółki Hotele Diament SA i jak będzie się zmieniać?

Spółka Hotele Diament właśnie kupiła nieruchomość wraz z gruntem dzierżawionego dotychczas Hotelu Diament Economy Gliwice. Rozpoczęliśmy już rozbudowę obiektu o 30 pokoi z 60 miejscami noclegowymi.
Obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące zakupu dwóch nieruchomości gruntowych w atrakcyjnych lokalizacjach, gdzie zamierzamy rozpocząć budowę nowych hoteli, a także negocjujemy umowy operatorsko-franczyzowe na przejęcie zarządzania trzema hotelami w kraju.
Poza tym budujemy Centrum Konferencyjno-Hotelowe w Zabrzu, w którym zaoferujemy ponad 7 tys. mkw. powierzchni hotelowo-konferencyjnej i największą restaurację w okolicy.
Będziemy też analizować lokalizację obiektu hotelowego o standardzie czterogwiazdkowym w Bielsku-Białej.
Spółka Hotele Diament SA, która jest w 100 proc. własnością polskiego akcjonariatu, istnieje na rynku od 1991 roku. Na dzień dzisiejszy jest największą polską siecią hotelarską na terenie Górnego i Dolnego Śląska, będąc właścicielem dziewięciu hoteli zlokalizowanych w kluczowych miastach regionu. Jest to sześć hoteli o standardzie czterogwiazdkowym oraz trzy o standardzie trzygwiazdkowym. W sumie oferują 700 pokoi. Uzupełnieniem działalności są o usługi cateringowe.

Jaką przewagę dla rozwoju hotelarstwa, w porównaniu do innych regionów w Polsce, ma woj. śląskie?

Obecnie na rynku dokonuje się szybka profesjonalizacja branży hotelarskiej, polegająca głównie na znaczącej poprawie standardów obiektów, nawet niesieciowych. Mamy także do czynienia z ekspansją międzynarodowych sieci hotelarskich i przejęciami niesieciowych hoteli przez zagraniczne sieci na zasadach franczyzy.
Bardzo istotnym warunkiem wspomagającym rozwój hotelarstwa jest lokalizacja Śląska z jej znakomitą infrastrukturą drogową - przebieg ciągów autostrad A1 i A4, drogi ekspresowe, trasa średnicowa. Główną barierę upatruję zaś w polityce kredytowej banków, która w ostatnim okresie bardzo się zaostrzyła.

  • 1
  • 2
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA