PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dlaczego hotele to nadal marginalny element rynku inwestycyjnego?

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 wrz 2015 12:34

Dlaczego hotele to nadal marginalny element rynku inwestycyjnego? Franz Jurkowitsch, Warimpex

W Niemczech wolumen transakcji hotelowych wynosi 2,7 mld euro rocznie. W Polsce to zaledwie 100 -150 mln euro. Dlaczego sektor hoteli w naszym kraju jest nadal marginalnym elementem całego rynku inwestycyjnego?

REKLAMA

Franz Jurkowitsch, Warimpex, uważa, że mała podaż hoteli atrakcyjnych inwestycyjnie wynika m.in. z różnych typów zawieranych umów między inwestorami tych obiektów a sieciami. – W Polsce, w przeciwieństwie do rynku niemieckiego, najpopularniejsze są kontrakty menedżerskie. Czasem zdarzają się także umowy franczyzowe - mówi w trakcie konferencji Property Forum 2015 Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG.

Jak dodaje, rynek niemiecki jest w dużej mierze napędzany kontraktami dzierżawnymi operatorów hoteli, które nie są tak powszechne w regionie CEE, w tym w Polsce. - Dzierżawa, tak jak w Niemczech czy Zachodniej Europie, jest przede wszystkim produktem dojrzałego rynku – mamy sektor, na którym jest obecnych kilkuset konkurentów, znamy poziom cen i wiemy, gdzie jest największe obłożenie. To tworzy swego rodzaju duży tort, z którego każdy może ukroić swój kawałek - podkreśla.

Jurkowitsch twierdzi, że Polska staje się coraz bardziej ustabilizowanym rynkiem i być może, kiedy już osiągnie pewien konkretny poziom stabilności, skłonność do podjęcia ryzyka, jakim jest dzierżawa, będzie większa. Na razie to ryzyko podejmują przede wszystkim deweloperzy, a rzadziej operatorzy hoteli.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA