PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Do końca 2016 roku w Polsce powstanie dziesięć hoteli sieci Super 8

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 paź 2012 14:39

Do końca 2016 roku w Polsce powstanie dziesięć hoteli sieci Super 8

Co najmniej dziesięć hoteli Super 8 powstanie w Polsce do końca 2016 roku. Pierwszy z nich będzie zarządzany przez Satoria Group SA, która również stanie się franczyzobiorcą marki. Dalszy rozwój sieci na rynku będzie nadzorować firma Colliers International, która w 2011 roku podpisała z Wyndham Hotel Group umowę na wprowadzenie Super 8 do Polski.

REKLAMA

Satoria Group SA (dawny PUHIT) podpisała umowę o współpracy z Colliers International na zarządzanie hotelami pod marką Super 8. Tym samym będzie uczestniczyć we wprowadzaniu na polski rynek trzeciej największej na świecie grupy hotelowej - Wyndham Hotel Group.

Generalnym wykonawcą oraz inwestorem dwóch pierwszych hoteli będzie spółka Unibep. Przedstawiciele Satoria Group już prowadzą rozmowy z podmiotami zainteresowanymi udzieleniem wsparcia finansowego kolejnym projektom.

- Do tej pory hotele Super 8 były obecne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Chinach. Otwarcie pierwszego obiektu w Polsce będzie jednocześnie debiutem sieci w Europie - mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu Satoria Group SA ds. sprzedaży i rozwoju. - Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie Satoria Group będzie miała swój udział w tak znaczącym dla polskiego rynku hotelarskiego wydarzeniu - dodaje Andrzej Wójcik.

Otwarcie pierwszego hotelu Super 8 planowane jest w Warszawie. Obiekt przyjmie gości już w przyszłym roku. Obecnie trwają poszukiwania terenów pod inwestycje. Każdy z tych obiektów będzie posiadał średnio 80-100 pokoi.

Zgodnie z zapowiedziami, po zakończeniu procesu rebrandingu, przystąpiliśmy do prac nad rozwijaniem działalności spółki w zakresie dzierżawy i zarządzania obiektami hotelowymi na rzecz inwestorów zewnętrznych - mówi Andrzej Wójcik. - Pozyskanie kolejnego, tak znaczącego, międzynarodowego partnera to dowód na to, że nasze działania zmierzają w słusznym kierunku - podsumowuje.

Super 8 to największa na świecie sieć hoteli ekonomicznych. Powstała w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pod jej szyldem działa ponad 2200 hoteli. Od 1993 roku marka należy do trzeciej co do wielkości grupy hotelowej na świecie, Wyndham Hotel Group, w ramach której funkcjonuje już ponad 7000 obiektów w 66 krajach.

Spółka Satoria Group jest jednostką dominującą opartą na całkowicie polskim kapitale Grupy Kapitałowej Satoria Group SA.  Sama lub poprzez podmioty zależne, jest właścicielem oraz operatorem, 7 hoteli działających pod markami Best Western, START hotel i RT Hotels. Dodatkowo, portfel Grupy uzupełniają dwa centra konferencyjne, pięć hosteli, sanatorium w Augustowie oraz osiem budynków biurowych w Warszawie o łącznej powierzchni ponad 20 tys. mkw. Satoria Group SA jest również właścicielem portalu rezerwacyjnego START hotel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA