PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Doba hotelowa w Polsce wzrosła w ciągu roku o 8 proc.

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 mar 2017 15:34

Doba hotelowa w Polsce wzrosła w ciągu roku o 8 proc. Kraków

Najpopularniejsze miasto odwiedzane przez Polaków w 2016 roku to Rzym. W Polsce najczęściej odwiedzane były Kraków, Warszawa i Gdańsk. Cena doby hotelowej wzrosła w ciągu roku o 8 proc.  - pokazują najnowsze badania Hotel Price Index, przygotowane przez Hotels.com.

REKLAMA

Pomimo kilku dużych politycznych zmian oraz wahań kursów walut na całym świecie w 2016 roku, podróżujący nie odczuli dużych zmian w cenach zakwaterowania w porównaniu do 2015 roku – wynika z najnowszego raportu Hotel Price Index, przygotowywanego przez markę Hotels.com. Po raz pierwszy badanie swoim zasięgiem objęło również Polskę. Globalny wskaźnik HP wyniósł trzeci rok z rzędu 114 (w pierwszym badaniu HPI, przeprowadzonym w 2014 roku, wartość początkowa wynosiła 100). Stabilność potwierdzają m.in. dane dla Ameryki Północnej oraz Karaibów, które odnotowały w 2016 roku wzrost cen na poziomie 1 proc. Spadki w pozostałych regionach wypoczynkowych na świecie optymalizują ogólny obraz tendencji i utrzymują na stabilnym poziomie.

W ubiegłym roku za dobę spędzoną w hotelu w Polsce trzeba było zapłacić średnio 280,00 zł – jest to o 8 proc. więcej niż w 2015 roku. Spośród miast, które wzięły udział w badaniu HPI, okazuje się , że  najwięcej zapłacili podróżujący do Sopotu (średnio 560,00 zł za dobę za pokój), a najmniej do Cieszyna (średnio 141,00 zł).

Najpopularniejsze kierunki podróży: to Kraków, Warszawa i Gdańsk. Średnia opłata dokonana przez turystów zza granicy w 2016 roku kształtowała się odpowiednio: Kraków - 359,00 zł, Warszawa - 361,00 zł, Gdańsk - 360,00 zł. najdrożej było w Sopocie - 560,00 zł.

Wśród analizowanych destynacji przez HPI top 10 krajów, do których Polacy jeździli w 2016 roku to: Włochy, Hiszpania, Niemcy, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Czechy oraz Holandia.

Najpopularniejszymi miastami odwiedzanymi przez Polaków w 2016 roku były: Rzym, Berlin, Paryż Londyn, Barcelona, Bangkok.

Biorąc pod uwagę grubość portfeli podróżujących, Monako pozostało destynacją, na którą podróżujący z Polski wydali najwięcej za dobę hotelową, wydając średnio 1437,00 zł. Z kolei wietnamska stolica, Hanoi, uplasowała się w gronie najtańszych destynacji w 2016 roku.

Popularne miasta z listy top 100 destynacji odwiedzanych przez Polaków, w których za dobę hotelową zapłacili najwięcej w 2016 roku to: Nowy Jork - 860,00 zł, Punta Cana na Dominikanie - 740,00 zł, San Francisco - 652,00 zł, Kopenhaga 625,00 zł, Hongkong - 608,00 zł, Miami - 600,00 zł, Kioto - 556,00 zł.

– Badanie Hotel Price Index przeprowadzamy już od 2004 roku. W najnowszym badaniu po raz pierwszy uwzględniliśmy Polskę. Szczególnie w najpopularniejszych miastach widać, że w 2016 roku Polacy upodobali sobie Tajlandię, gdzie podróżni mogli uzyskać wspaniałe pokoje hotelowe - mówi Isabelle Pinson, wiceprezes marki Hotels.com regionu EMEA.

HPI jest corocznym sprawozdaniem na temat cen hoteli głównych regionów wypoczynkowych na całym świecie, wykorzystującym śledzenie ruch cen, uiszczanych przez podróżujących za zakwaterowanie. Zapewnia ono cenny wgląd w przyczyny zmian cen. Zbiór danych to rezerwacje dokonane w setkach tysiącach hoteli na całym świecie oraz stronach Hotels.com.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA