PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobra passa Orbisu trwa

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2016 09:21

Dobra passa Orbisu trwa Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis

Przychody Orbisu wzrosły do 247,2 mln zł, czyli o 7,9 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Wskaźnik EBITDAR Grupy wyniósł 51,4 mln zł, a wynik operacyjny (EBITDA) osiągnął poziom 26,5 mln zł, co oznacza wzrost o 8,3 mln zł w pierwszym kwartale roku.

REKLAMA

Wskaźnika RevPAR wzrósł o 8,1 proc. w ujęciu porównawczym (like-for-like) do 114,3 zł. Wynik ten został osiągnięty głównie dzięki wzrostowi średniej ceny za pokój (ARR), która wyniosła 204,9 zł w ujęciu like-for-like (wzrost o 4,1 proc. w pierwszym kwartale 2016 r.). Wskaźnik frekwencji kształtował się na poziomie 55,8 proc. (wzrost o 2,1 p.p. w porównaniu do wyników za ubiegły rok). Wzrost wskaźników operacyjnych odnotowano we wszystkich państwach Europy Wschodniej, gdzie Orbis prowadzi działalność hotelową.

W ocenie spółki wyniki operacyjne i finansowe osiągnięte w pierwszym kwartale 2016 roku są rezultatem konsekwentnej realizacji strategii i korzystnym warunkom ekonomicznym panującym w regionie. - Grupa opiera się w swoim działaniu na trzech głównych filarach, którymi są: ludzie – osiąganie sukcesu firmy w oparciu o talent pracowników i skupienie się na potrzebach gości, będących w centrum każdego działania. Wyniki – dążenie do osiągnięcia doskonałości operacyjnej pod względem świadczenia usług najwyższej jakości; portfolio – powiększanie sieci hoteli w regionie i dalsza optymalizacja bilansu – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis.

Dobre wyniki operacyjne i stabilna sytuacja finansowa spółki, a także towarzyszące im pozytywne prognozy na najbliższą przyszłość, umożliwiły zarządowi rekomendowanie radzie nadzorczej wypłaty dywidendy na poziomie 1,5 zł za akcję.

- Wierzymy, że uda nam się powtórzyć dobre wyniki pierwszego kwartału także w następnych okresach 2016 roku i że przełożą się na wartość dodaną dla naszych akcjonariuszy – podsumował Gilles Clavie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA