PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobra passa Portu Lotniczego Wrocław trwa

  • wnp.pl
  • 11 mar 2015 17:13

Luty był kolejnym miesiącem, w którym Port Lotniczy Wrocław zanotował wyraźny wzrost liczby pasażerów - o 23,4 proc. Na ten wynik złożyły się wzrosty we wszystkich segmentach połączeń.W lutym 2015 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 141,6 tys. pasażerów. To przełożyło się na wzrost ruchu pasażerskiego aż o 23,4 proc. w porównaniu do lutego 2014 r., czyli prawie o jedną czwartą. Na ten wynik złożył się wzrost liczby podróżnych we wszystkich segmentach połączeń, szczególnie w przypadku lotów krajowych i niskokosztowych.

REKLAMA

W lutym 2015 r. z połączeń low-cost skorzystało 81,3 tys. pasażerów, czyli o 16,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Duże wzrosty zanotowały tanie linie lotnicze Ryanair. Przykładowo na trasie do Paryża odnotowano o 38,3 proc. pasażerów więcej, w przypadku Rzymu wzrost wyniósł 17,2 proc., a w przypadku Barcelony - 16 proc. Pasażerowie chętnie latali też do Mediolanu i Bolonii.

W segmencie połączeń krajowych, porównując luty 2015 r. do lutego 2014 r., wzrost ruchu wyniósł 56,7 proc., przy liczbie pasażerów równej 28,4 tys. Największy wpływ miał na to Ryanair, który codziennie oferuje loty do Warszawy-Modlina, cieszące się dużą popularnością wśród podróżnych wrocławskiego lotniska.

- Połączenia krajowe cieszą się coraz większą popularnością. Pasażerów podróżujących samolotem po kraju jest dziś o 4 tysiące więcej niż tych, którzy korzystają z połączeń sieciowych międzynarodowych. Zaledwie rok temu sytuacja wyglądała odwrotnie - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych w lutym 2015 r. obsłużono 24,2 tys. pasażerów, co przełożyło się na zwiększenie liczby podróżnych o 8 proc.

- Wyniki obrazują wciąż rosnący potencjał sieciowych połączeń międzynarodowych. Wrocław oraz Dolny Śląsk dynamicznie się rozwijają i zwiększa się zapotrzebowanie na połączenia dla pasażerów podróżujących w interesach - twierdzi Jarosław Sztucki. - Dodatkowo loty do najważniejszych europejskich metropolii umożliwiają szybką przesiadkę na inny samolot i dotarcie do niemal każdego zakątka świata.

W odpowiedzi na rosnący popyt na loty do europejskich hubów, linie lotnicze Lufthansa zapowiedziały wprowadzenie od kwietnia na trasie do Frankfurtu dodatkowego, wieczornego rejsu, który ułatwi zaplanowanie lotu przesiadkowego na przykład do krajów azjatyckich.

Rozwijają się też pozostali przewoźnicy sieciowi. Na przykład latającym do Kopenhagi liniom lotniczym SAS przybyło 68,1 proc. pasażerów. Natomiast Germanwings zanotował na lotach do Düsseldorfu zwiększenie liczby pasażerów o 11,3 proc.

Z połączeń czarterowych skorzystało w lutym 2015 r. 7 tys. pasażerów, tj. o 74,3 proc. więcej w porównaniu do lutego 2014 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA