PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobry kwartał Warimpeksu. Sprzedaż hotelu InterContinental jeszcze w tym roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2012 09:47

Dobry kwartał Warimpeksu. Sprzedaż hotelu InterContinental jeszcze w tym roku

Grupa Warimpex I kw. 2012 roku może zaliczyć do udanych. Przychody z działalności hotelarskiej wzrosły o 18 proc. do 12,2 milionów euro. Spółka podpisała także list intencyjny w sprawie sprzedaży 50 proc. udziałów w warszawskim hotelu InterContinental.

REKLAMA

- Środkowo- i wschodnioeuropejski rynek nieruchomości hotelowych wyróżnia wysoka niejednorodność. Rozwój naszych podstawowych rynków jest także wyraźnie zróżnicowany. Można jednak stwierdzić, iż nasze hotele działające w kluczowych dla nas krajach, stale poprawiają wyniki. Wskaźniki obłożenia i ceny pokoi w dalszym ciągu rosną. W związku z powyższym jestem przekonany, że Warimpex nadal będzie poprawiał swoją sytuację na rynku - stwierdził prezes Warimpexu Franz Jurkowitsch.

Ogólnie dobra kondycja hoteli znajduje swoje odzwierciedlenie przede wszystkim we wzroście przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej z poziomu - 0,4 mln euro do 1,1 mln euro. Również EBITDA - jeden z najistotniejszych wskaźników dla firm z branży nieruchomości, który nie podlega zniekształceniom wskutek typowych dla branży procedur wyceny - wzrósł w stosunku do okresu porównywalnego z ubiegłego roku z 0,5 mln euro do 0,9 mln euro.

Z powodu niższego udziału transakcji sprzedaży nieruchomości w wyniku oraz niższego zwiększenia odpisanych wartości wynik z działalności operacyjnej (EBIT) spadł z -0,3 mln euro do -1,5 mln euro.

Ogólnie jednak wynik okresu sprawozdawczego jest dodatni. Wynik netto okresu wyniósł 0,3 mln euro po stracie 3,0 mln euro w okresie porównywalnym.

Nawet w proporcjonalnym ujęciu przedsięwzięć joint ventures przychody z hoteli są zdecydowanie wyższe niż w roku 2011. Średnia liczba dostępnych pokoi pozostała na niemal takim samym poziomie i wyniosła 3,621, przy czym przychody z działalności hoteli wzrosły z 19,6 mln euro o 10 procent do 21,6 mln euro. Net Operating Profit wzrósł o 93 procent do 4,3 mln Euro. Powodem tej wyraźnie wyższej marży NOP był głównie wzrost cen pokoi i wyższe wskaźniki obłożenia.

Pod koniec kwartału sprawozdawczego Warimpex podpisał dokument "Head of Terms" w sprawie planowanej sprzedaży 50 procent udziałów w hotelu InterContinental w Warszawie. Jeszcze w tym roku ma nastąpić zamknięcie transakcji.

Zapowiadana cena sprzedaży jest wyższa od wartości księgowej, co pozytywnie wpłynie na sytuację dochodową i płynność Warimpexu w roku obrotowym 2012. - Planowana sprzedaż jest zgodna z naszą strategią, która polega na rozwoju obiektów, a następnie ich zyskownej sprzedaży w odpowiednim momencie. Takie działanie pozwala generować kapitał dla realizacji nowych projektów - wyjaśnia Jurkowitsch.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA