PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dolcan widzi duży potencjał w condo-inwestycjach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 kwi 2013 12:22

Obecnie portfolio condo-inwestycji spółki Dolcan SA to trzy nieruchomości - dwie w Warszawie i najnowsza - w Szczecinie. Jak mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Panabażys, prezes zarządu Dolcan Plus SA, firma może zainwestować w kolejne tego typu przedsięwzięcia.

REKLAMA

 

- Jest szansa, że liczba naszych inwestycji condo będzie jeszcze większa. Wszystko zależy od rozwoju rynku. Z naszych doświadczeń wynika, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże, a oferta condo stanowi uzupełnienie bazy hotelarskiej - podkreśla Tomasz Panabażys

Jak dodaje, kolejne inwestycje condo spółki Dolcan mogą pojawić się w miejscach, w których będą realizowane następne obiekty mieszkaniowe tej firmy.  

Firma Dolcan prowadzi najem turystyczny mieszkań condo od blisko roku. - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni odbiorem naszej oferty przez rynek. Sprzedaliśmy już dużo mieszkań w tym systemie - tłumaczy prezes Dolcan Plus.  

W inwestycjach condo spółki Dolcan inwestor kupuje mieszkanie, a Dolcanowi powierza zarządzanie tym lokalem. W najnowszym, szczecińskim obiekcie wszystkie mieszkania są już wykończone i gotowe na przyjęcie turystów. Od 1 maja ruszy ich wynajem.

Założeniem spółki jest to, że przedsięwzięcie Dolcanu wzbogaci ofertę noclegową w Szczecinie. Według danych firmy, potencjał turystyczny miast rośnie. Widać to także w Szczecinie. W minionym roku udzielono tu o prawie 27 tys. więcej noclegów niż w roku 2011. Tymczasem spadła liczba miejsc noclegowych. Do tego zdecydowaną większość stanowią hotele. Nie ma więc alternatywy noclegowej dla turystów, którzy wolą wynająć większy apartament, a nie pokój hotelowy.  

Kolejne dwie inwestycje condo Dolcanu znajdują się w Warszawie - przy al. Krakowskiej i ul. Skierniewickiej. - Są to mieszkania, które oferujemy obecnie na sprzedaż, a następnie przejmujemy w zarządzanie - wyjaśnia Panabażys. 

W stolicy firma ma w ofercie 120 miejsc noclegowych w 22 apartamentach. Obłożenie wynosi 50-60 proc. 

W sumie Dolcan do tej pory zrealizował 20 projektów, oddając do użytku ok. 4000 mieszkań. Znajdują się na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA