PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zadba o jakość usług turystycznych w regionie

  • Autor: PAP
  • 15 wrz 2013 13:53

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zamierza powołać specjalną komisję, która od 2014 r. będzie weryfikowała umiejętności pilotów i przewodników turystycznych.

REKLAMA

Jak powiedział PAP dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Rajmund Jacek Papiernik, w roku 2014 wejdzie w życie ustawa o usługach turystycznych, likwidująca konieczność posiadania specjalnej licencji na wykonywanie zawodu pilota i przewodnika turystycznego.

"Może to spowodować znaczne obniżenie jakości usług turystycznych, gdyż zawód ten będzie mógł wykonywać każdy, bez względu na swoją wiedzę i umiejętności. Dlatego też zamierzamy powołać specjalną komisję, w skład której wejdą organizacje zajmujące się na co dzień turystyką na Dolnym Śląsku. Chodzi o to, aby wzmocnić ten rynek i utrzymać wysoką jakość świadczonych usług" - dodał Papiernik.

Komisja ta zajęłaby się opracowaniem nowego programu szkolenia przewodników turystycznych, który byłby bardziej dostosowany do obecnych realiów. "Osoba wykonująca taką pracę powinna mieć nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również wysokie umiejętności interpersonalne, związane m.in. z autoprezentacją, pracą w grupie czy rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych. Wbrew pozorom wcale nie jest to łatwy zawód" - uważa Papiernik.

Zadaniem komisji byłoby również wystawianie specjalnego certyfikatu świadczącego o wysokich kwalifikacjach danego przewodnika. "Chcielibyśmy stworzyć i wypromować specjalną markę, znak graficzny, który kojarzyłby się z najwyższą jakością usług turystycznych na Dolnym Śląsku. Wówczas turysta korzystający z usług osób legitymujących się tym znakiem, miałby pewność, że ma do czynienia z osobą całkowicie kompetentną, która pozwoli mu jak najlepiej poznać najciekawsze miejsca naszego regionu i miło spędzić czas" - stwierdził Papiernik.

Obecnie prowadzone są konsultacje z poszczególnymi organizacjami turystycznymi, których przedstawiciele mieliby wejść w skład planowanej komisji. "Liczymy na to, że w ciągu najbliższych tygodni ustalimy jej skład, a do końca 2013 r. opracujemy program szkolenia przewodników oraz formę certyfikacji ich usług" - dodał Papiernik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA