PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dolny Śląsk na celowniku największych inwestorów i sieci hoteli

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 paź 2012 15:32

Dolny Śląsk na celowniku największych inwestorów i sieci hoteli

Obecna liczba ok. 250 skategoryzowanych hoteli w woj. dolnośląskim szybko wzrośnie. W samym Wrocławiu kolejne inwestycje realizują lub planują takie firmy jak: Hilton, B&B Hotels, Gant Development, Condohotels Group czy Quart Development. - Rozwój segmentu hotelarskiego na Dolnym Śląsku jest w głównie związany z trwającą modernizacją połączeń komunikacyjnych, jak i inwestycjami w promocję regionu - uważa Gheorghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor sprzedaży Best Western na Polskę.

REKLAMA

- Jednak jakie będą rzeczywiste efekty tych działań, będziemy mogli zapewne ocenić dopiero za kilka lat - dodaje Gheorghe Marian Cristescu.

Zdaniem dyrektora Best Western, w regionie tym szczególnie wyróżnia się Wrocław, który dzięki inwestycjom związanym z Euro 2012 znacząco wzmocnił swoją pozycję, także na rynku nieruchomości komercyjnych.

Według Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska, zdecydowanym atutem Dolnego Śląska w rozwoju rynku hotelarskiego są aż cztery specjalne strefy ekonomiczne - Wałbrzyska, Legnicka, Kamiennogórska oraz Tarnobrzeska w gminie Kobierzyce. - Strefy te charakteryzują się wzmożonych ruchem inwestycyjnym, co ma bezpośredni wpływ na rozwój turystyki biznesowej w regionie - wyjaśnia.

Jak dodaje, w związku z wyborem Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury 2016, przez najbliższe lata miasto będzie organizatorem wielu prestiżowych imprez o charakterze międzynarodowym, co nie pozostanie bez wpływu na rynek hoteli. - Po Euro 2012 jest to kolejne tak ważne wydarzenie mające bezpośredni wpływ na wizerunek regionu Dolnego Śląska na świecie. Z pewnością wpłynie ono na wzrost liczby turystów zarówno krajowych jak i zagranicznych - przewiduje.

Jak dodaje, dodatkowo, dzięki funduszom uzyskanym w związku z wyborem miasta na Europejską Stolicę Kultury 2016, we Wrocławiu rozpoczęto liczne inwestycje, które z pewnością pozwolą na zwiększenie jego atrakcyjności, również pod względem turystycznym.

W maju br. ruszyła budowa hotelu B&B w samym sercu Wrocławia. Otwarcie zaplanowano na sierpień 2013 roku.

Kolejny hotel w tej lokalizacji chce też pozyskać Best Western. - (...) Dążymy do rozwijania portfolio Best Western w województwie dolnośląskim. Mogę zdradzić, że już prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami w tej części Polski - podsumowuje Cristescu.


Więcej o branży hotelarskiej na Dolnym Śląsku będzie się można dowiedzieć na konferencji Property Forum Wrocław. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA