PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dostawcy usług teleinformatycznych dla hoteli i restauracji łączą siły

  • Autor: PAP
  • 01 sie 2012 08:49

W ramach Wschodniego Klastra Informatycznego z Rzeszowa powołano grupę HoReCa. W jej skład weszły firmy, które specjalizują się w dostarczeniu kompleksowych usług teleinformatycznych dla branż: hotelarskiej, restauracyjnej i kawiarnianej.

REKLAMA

Jak poinformował PAP Wojciech Materna, prezes stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, które koordynuje prace klastra, utworzenie grupy wynika m.in. z coraz większej liczby firm zrzeszonych w klastrze.

"Liczymy, że podmioty skupione w tej grupie, dzięki połączeniu swoich sił, będą mogły razem realizować duże projekty. W ten sposób firmy chcą również mocniej eksponować specyfikę swoich usług i celniej trafiać z ofertą do potencjalnych odbiorców" - dodał.

Materna zaznaczył, że oferta firm zrzeszonych w grupie kierowana jest m.in. do właścicieli hoteli, restauracji, SPA oraz klubów fitness, a także do osób, które w branży hotelarskiej stawiają pierwsze kroki.

Jego zdaniem, wspólna oferta firm z grupy przyniesie korzyść także klientom, gdyż zaspokoi wszystkie potrzeby związane z powstawaniem takich inwestycji, jak i późniejszym zarządzaniem.

Wschodni Klaster Informatyczny powstał pod koniec 2010 r. Skupia już 20 firm. Jednym z głównych celów klastra jest zmiana wizerunku Podkarpacia i wschodniej części kraju, która - póki co - nie kojarzy się z nowoczesnymi technologiami. Do inicjatywy mogą wstąpić wszystkie firmy, które prowadzą działalność w branży IT na terenie województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego.

Klaster to geograficzne skupisko firm danej branży. Przedsiębiorstwa te konkurują, ale równocześnie, w pewnych obszarach, współpracują ze sobą, dzięki czemu osiągają wspólnie korzyści. Jednym z najsłynniejszych przykładów klastrów jest Dolina Krzemowa w USA, a w Polsce - działająca na Podkarpaciu Dolina Lotnicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA