PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Drugie molo szansą na powiększenie terenów rekreacyjnych w Giżycku

  • Autor: PAP
  • 11 cze 2015 15:30

Drugie molo  szansą na powiększenie terenów rekreacyjnych w Giżycku Giżycko, fot. commons.wikimedia.org

Niegocin w okolicach wejścia do kanału łuczańskiego jest głęboki na 3,5 - 7 m., co teoretyczne daje możliwość zbudowania molo - poinformował PAP burmistrz Giżycka. Zbudowanie drugiego molo na Niegocinie ma polepszyć warunki w portach leżących w tym miejscu.

REKLAMA

Samorząd Giżycka otrzymał wyniki badań batymetrycznych jeziora Niegocin w jego części leżącej w pobliżu wlotu do kanału łuczańskiego. "Są one dla nas bardzo obiecujące, bo wykazały, że głębokość w tym miejscu nie jest duża i waha się od 3,5 do 7 metrów. Spodziewaliśmy się, że będzie to większa głębokość więc te badania pozytywnie nas zaskoczyły" - powiedział PAP burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Burmistrz dodał, że takie wyniki badań teoretycznie dają szansę na zbudowanie w mieście drugiego molo, które będzie osłaniało porty Dalba i Międzyszkolną Bazę Sportów Wodnych. Teraz nie są one w żaden sposób osłonięte od jeziora Niegocin i przy silnej fali łodzie w tych portach są zalewane wodą, zdarza się, że siła wody spycha je na siebie. Nowe molo ma to zmienić, a jednocześnie powiększyć obszar bazy i nowych terenów rekreacyjnych w tej części miasta.

Iwaszkiewicz poinformował, że wyniki badań batymetrycznych do dopiero początek starań o zbudowanie w tym miejscu molo. "Teraz trzeba wykonać prace projektowe i oszacować koszty. To potrwa około roku" - ocenił burmistrz Giżycka i dodał, że jeśli inwestycja będzie możliwa miasto będzie chciało ją dofinansować pieniędzmi z przyszłej unijnej perspektywy. Budowa ta została wpisana do Strategii Rozwoju Wielkich Jezior Mazurskich na najbliższe lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA