PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dune Resort przyciąga skandynawskich inwestorów

  • housemarket.pl
  • 11 sty 2016 10:26

Dune Resort przyciąga skandynawskich inwestorów Dune, Firmus Group

Na koniec roku sprzedanych było już 90 spośród 151 zaoferowanych lokali (ponad 60 procent). Tym samym wartość sprzedanej powierzchni użytkowej w całej inwestycji (apartamenty w Dune A i B oraz miejsca postojowe i komórki lokatorskie) wyniosła blisko 130 mln zł.

REKLAMA

Dune B to druga z trzech części Dune Resort, w którym znajdzie się łącznie koło 350 apartamentów condo. Budowa na dobre rozpoczęła się wraz z końcem ubiegłorocznych wakacji i wtedy również ruszyła sprzedaż.

- Znaczenie ma nie tylko prestiżowa lokalizacja. Dosłownie o krok od plaży, ale także zaufanie klientów do nas jako dewelopera oraz założony efekt końcowy, który z pewnością działa na wyobraźnię. Klientów nie zrażają ceny często wyższe niż u konkurencji, bo mają oni przekonanie, że zakup im się opłaci a zainwestowane pieniądze zwrócą się z nawiązką. Jeśli kupują apartamenty w celach komercyjnych. A jeśli kupują je wyłącznie na własny użytek, wiedzą, że staną się właścicielami niebanalnych nieruchomości – tłumaczy Cezary Kulesza, kierownik działu sprzedaży i marketingu Firmus Group.

Założenie opłacalności ewentualnego zakupu inwestycyjnego nie opiera się w tym przypadku na niesprawdzalnej obietnicy składanej klientom przez dewelopera, ale na twardych danych. Pierwsza część kompleksu Dune Resort, nazywana Dune A, działa od ponad dwóch lat. Duża część znajdujących się w niej apartamentów objęta jest systemem wynajmu.

Po zakończeniu budowy Dune B będzie największym elementem Dune Resort. Znajdą się w nim główne atrakcje kompleksu (w tym m.in. wewnętrzne baseny kąpielowe), które dopełnią ofertę Dune A, gdzie działa restauracja z kawiarnią, dostępna jest sala fitness, gabinet kosmetologiczny, dwa zewnętrzne baseny z podgrzewaną wodą.

Średnia cena 1 mkw. powierzchni sprzedanej w Dune B wyniosła 13 tys. zł. Niektóre apartamenty uzyskały ceny dużo wyższe. W ubiegłym roku Firmus pobił własny nieoficjalny rekord, jeśli chodzi o cenę metra kwadratowego apartamentu wakacyjnego nad polskim Bałtykiem – ponad stumetrowy apartament sprzedał w cenie 28 tys. zł za mkw.

Jak wynika z obserwacji pracowników biura sprzedaży Firmus Group, największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty z jedną sypialnią o powierzchni 40-50 mkw. Bierze się to prawdopodobnie stąd, że takie apartamenty są najchętniej wynajmowane przez gości w Dune A, a więc wprowadzone do programu wynajmu dają nadzieję na stosunkowo wysokie przychody. A kto kupuje?

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Christie + Co Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA