PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duży projekt inwestycyjny spółki Uzdrowiska Kłodzkie

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 sty 2014 10:42

Od stycznia do czerwca 2014 roku Uzdrowiska Kłodzkie SA - Grupa PGU będą kontynuować duży projekt inwestycyjny. Chodzi o modernizację, podwyższenie standardu oraz zwiększenie liczby usług medycznych Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego Jagusia w Kudowie-Zdroju.

REKLAMA

Inwestycje ukierunkowane są na rozwój lecznictwa dziecięcego, zwłaszcza w zakresie walki z otyłością dzieci i młodzieży, a także w odpowiedzi na potrzeby zdrowotne społeczeństwa oraz wzrastającą liczbę chorób cywilizacyjnych. Wartość obu etapów inwestycji wynosi 8,2 mln zł.

W drugiej połowie 2013 roku Uzdrowiska Kłodzkie rozpoczęły projekt, polegający na modernizacji części hotelowej Szpitala, pn. Przebudowa Szpitala Uzdrowiskowego Jagusia na specjalistyczny ośrodek leczenia otyłości i schorzeń narządu ruchu dla dzieci i dorosłych prowadzony przez Uzdrowiska Kłodzkie SA - Grupa PGU. Powstała infrastruktura medyczna została doposażona w sprzęt medyczny i uzdrowiskowy, a część hotelowa gruntownie przebudowana i zmodernizowana.

Kolejnym etapem modernizacji obiektu będzie "Przebudowa i rozbudowa Szpitala Uzdrowiskowego Jagusia na Specjalistyczne Centrum Profilaktyki, Leczenia oraz Nowoczesnej Edukacji prozdrowotnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych". Obiekt zostanie rozbudowany, wykonane zostaną prace instalacji elektrycznych, sanitarnych, specjalistycznych i technologicznych. Spółka zakupi również wyposażenie medyczne, sprzętowe, meblowe i ICT wraz z oprogramowaniem, niezbędne do świadczenia usług szpitala uzdrowiskowego.

- Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy „Jagusia" dedykowany jest dzieciom w wieku od 6 do 18 lat borykającym się w szczególności z problemem nadwagi i otyłości, ale i ze schorzeniem narządu ruchu, dróg oddechowych, układu trawienia, problemami reumatologicznymi i endokrynologicznymi.. Dodatkowo, w strukturach szpitala funkcjonuje szkoła, która prowadzi edukację w zakresie nauczania podstawowego i gimnazjum - mówi Renata Maślanka, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich - Grupa PGU.

Obiekt będzie posiadał 120 miejsc noclegowych, a także 13 pracowni multimedialnych o różnych funkcjach: sala do warsztatów kulinarnych, 4 nowe sale lekcyjne, sala nagrań i obróbki materiałów audio - video oraz sale terapeutyczne. Program leczenia zostanie wzbogacony o pięć nowych warsztatów dla dzieci i rodziców, tj. warsztaty psychologiczne, dotyczące zagadnień związanych z zaburzeniami odżywiania czy roli jedzenia w życiu człowieka oraz warsztaty terapii zajęciowej.

Uzdrowiska Kłodzkie SA - Grupa PGU prowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego dorosłych i dzieci, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA