PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwucyfrowy wzrost obrotów Grupy B&B

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 kwi 2015 20:05

Dwucyfrowy wzrost obrotów Grupy B&B Hotel sieci B&B w Milanie


W 2014 roku obroty grupy hotelowej B&B osiągnęły wartość 320 milionów euro, co stanowi wzrost o 12 proc. w stosunku do 2013 roku. Średnia cena w hotelach wyniosła 54 euro, natomiast średni przychód przypadający na jeden pokój (RevPAR) – 34 euro brutto.

REKLAMA

Ubiegły rok obfitował również w otwarcia nowych obiektów – było ich aż 30, w tym 10 w Niemczech oraz 4 we Włoszech. Na koniec 2014 roku Grupa B&B liczyła 326 hoteli, w tym 230 obiektów we Francji, 71 w Niemczech, 19 we Włoszech, 3 w Polsce, 1 w Czechach oraz 1 w Maroku, co stanowi razem 26 756 pokoi hotelowych.

Grupa B&B w 2015 roku kontynuuje swój rozwój we Francji oraz w Europie, a jednocześnie szykuje się na podbój Brazylii. We Francji sieć chce powiększyć liczbę obiektów do 250, które łącznie będą udostępniać około 20 000 pokoi. Wśród nich jest kilka znaczących projektów, jak na przykład Paris Gare du Nord, Paris Porte d’Italie, Marseille Velodrome czy – największy jak do tej pory hotel (400 pokoi) sieci B&B – w pobliżu Disneyland Paris.

W Niemczech, gdzie Grupa posiada obecnie 71 hoteli, w 2015 roku planuje otwarcie kolejnych 12 obiektów, co oznacza, że lokalny rynek wzbogaci się o 1260 dodatkowych pokoi. We Włoszech podróżni mają obecnie do dyspozycji 1780 pokoi w 19 hotelach. Na rok 2015 zaplanowano 7 nowych otwarć. W Mediolanie, gdzie odbędzie się w tym roku Wystawa Światowa EXPO, Grupa będzie wkrótce miała 5 obiektów. W Polsce niebawem startuje budowa nowych inwestycji w Łodzi oraz w Katowicach, które powinny otworzyć swoje podwoje przed gośćmi w 2016 r. Nowym wyzwaniem dla sieci jest Hiszpania, gdzie w niedalekiej przyszłości powstaną co najmniej 2 obiekty pod szyldem B&B. I w końcu Brazylia, gdzie aktualnie trwają prace nad dwoma projektami – w Rio i w Sao Paolo, a których realizację planuje się na lata 2016-2017.

Do końca 2020 roku Grupa B&B zamierza kontynuować ambitny program rozwoju, by do tego czasu mieć już w Europie ponad 500 obiektów. Co więcej, współpraca nawiązana w ostatnim czasie z chińską Grupą Plateno (2300 hoteli ekonomicznych w Chinach pod marką Seven Days Inn) ma w najbliższych latach zaowocować większym zainteresowaniem chińskiej klienteli hotelami B&B w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA