PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyrektor PBG Dom: chcemy dalej inwestować w hotele

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 kwi 2011 15:13

Dyrektor PBG Dom: chcemy dalej inwestować w hotele

Firma PBG Dom Sp. z o.o., deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG, ogłosiła w lutym tego roku zawarcie umowy franczyzowej z siecią Hilton Worldwide na prowadzenie hotelu marki Hampton by Hilton w Świnoujściu. Na tym jednak nie kończą się plany inwestycyjne spółki związane z branżą hotelową. PBG Dom chce dalej inwestować na tym rynku i budować kolejne obiekty.

REKLAMA

- Nasze plany zakładają budowę co najmniej dwóch hoteli. Jeden z nich mógłby powstać w Poznaniu na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego, na terenie, który kupiliśmy od spółki Termy Maltańskie. Rozpoczęliśmy już rozmowy w tej sprawie z sieciami hotelowymi i zastanawiamy się nad koncepcją zagospodarowania terenu. Na razie jednak nie podpisaliśmy jeszcze żadnej umowy - wyjaśnia Patrycja Leszczyńska, dyrektor ds. nieruchomości komercyjnych PBG Dom.

Spółka PBG Dom została właścicielem wspomnianej działki w Poznaniu w wyniku wygranego przetargu. Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego obecnie największego i najnowocześniejszego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Polsce - Term Maltańskich. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren jest przeznaczony pod usługi turystyki i rekreacji. Można tu wybudować hotel lub obiekt konferencyjny.

- Jeśli chodzi o kolejny hotel, to nie wybraliśmy jeszcze lokalizacji - mówi Patrycja Leszczyńska. - W ramach firmy funkcjonuje dział inwestycji, który pozyskuje grunty od oferentów, którzy z jakichś przyczyn nie są w stanie samodzielnie zrealizować wcześniej zaplanowanych przedsięwzięć. Jeśli zgłosi się do nas inwestor z działką budowlaną, która nadaje się pod inwestycję komercyjną, to być może wykorzystamy taką okazję i powstanie tam hotel. Nie zamierzamy jednak ograniczać się wyłącznie do hoteli - w segmencie nieruchomości komercyjnych interesują nas także lokalizacje dogodne dla powstania powierzchni handlowych czy biurowców - podsumowuje.

Jak podkreśla Patrycja Leszczyńska, spółka nie ma presji czasowej, jeśli chodzi o realizację inwestycji hotelowych. - Wiemy, że chcemy budować hotele sieciowe i zdobywać klientów marką - komentuje.

Budowę hoteli spółka PBG Dom zamierza realizować ze środków własnych. W sumie na nowe inwestycje komercyjne (nie tylko hotelowe) zamierza wydać w tym roku nawet 100 mln zł. - Spółka PBG Dom dopiero niedawno weszła na rynek inwestycji komercyjnych. Mamy jednak o tyle ułatwione zadanie, że możemy liczyć na poparcie grupy kapitałowej PBG, której jesteśmy częścią - zaznacza Patrycja Leszczyńska.

Obecnie w ramach sieci Hilton w Polsce działają trzy hotele - Hilton Warszawa, Hilton Gdańsk oraz Hilton Garden Inn w Krakowie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA