PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyrektor PBG Dom: chcemy dalej inwestować w hotele

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 kwi 2011 15:13

Dyrektor PBG Dom: chcemy dalej inwestować w hotele

Firma PBG Dom Sp. z o.o., deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG, ogłosiła w lutym tego roku zawarcie umowy franczyzowej z siecią Hilton Worldwide na prowadzenie hotelu marki Hampton by Hilton w Świnoujściu. Na tym jednak nie kończą się plany inwestycyjne spółki związane z branżą hotelową. PBG Dom chce dalej inwestować na tym rynku i budować kolejne obiekty.

REKLAMA

- Nasze plany zakładają budowę co najmniej dwóch hoteli. Jeden z nich mógłby powstać w Poznaniu na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego, na terenie, który kupiliśmy od spółki Termy Maltańskie. Rozpoczęliśmy już rozmowy w tej sprawie z sieciami hotelowymi i zastanawiamy się nad koncepcją zagospodarowania terenu. Na razie jednak nie podpisaliśmy jeszcze żadnej umowy - wyjaśnia Patrycja Leszczyńska, dyrektor ds. nieruchomości komercyjnych PBG Dom.

Spółka PBG Dom została właścicielem wspomnianej działki w Poznaniu w wyniku wygranego przetargu. Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego obecnie największego i najnowocześniejszego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Polsce - Term Maltańskich. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren jest przeznaczony pod usługi turystyki i rekreacji. Można tu wybudować hotel lub obiekt konferencyjny.

- Jeśli chodzi o kolejny hotel, to nie wybraliśmy jeszcze lokalizacji - mówi Patrycja Leszczyńska. - W ramach firmy funkcjonuje dział inwestycji, który pozyskuje grunty od oferentów, którzy z jakichś przyczyn nie są w stanie samodzielnie zrealizować wcześniej zaplanowanych przedsięwzięć. Jeśli zgłosi się do nas inwestor z działką budowlaną, która nadaje się pod inwestycję komercyjną, to być może wykorzystamy taką okazję i powstanie tam hotel. Nie zamierzamy jednak ograniczać się wyłącznie do hoteli - w segmencie nieruchomości komercyjnych interesują nas także lokalizacje dogodne dla powstania powierzchni handlowych czy biurowców - podsumowuje.

Jak podkreśla Patrycja Leszczyńska, spółka nie ma presji czasowej, jeśli chodzi o realizację inwestycji hotelowych. - Wiemy, że chcemy budować hotele sieciowe i zdobywać klientów marką - komentuje.

Budowę hoteli spółka PBG Dom zamierza realizować ze środków własnych. W sumie na nowe inwestycje komercyjne (nie tylko hotelowe) zamierza wydać w tym roku nawet 100 mln zł. - Spółka PBG Dom dopiero niedawno weszła na rynek inwestycji komercyjnych. Mamy jednak o tyle ułatwione zadanie, że możemy liczyć na poparcie grupy kapitałowej PBG, której jesteśmy częścią - zaznacza Patrycja Leszczyńska.

Obecnie w ramach sieci Hilton w Polsce działają trzy hotele - Hilton Warszawa, Hilton Gdańsk oraz Hilton Garden Inn w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA