PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dzięki Euro 2012 kryzys w branży hotelarskiej będzie mniej odczuwalny - wywiad z szefem Best Western

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 sty 2012 13:07

Dzięki Euro 2012 kryzys w branży hotelarskiej będzie mniej odczuwalny - wywiad z szefem Best Western

Organizacja mistrzostw Euro 2012 przyszła do Polski w jak najbardziej odpowiednim czasie. To motor napędowy dla branży hotelowej - mówi Gheorghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor sprzedaży na Polskę, Best Western.

REKLAMA

Jakie są największe szanse i zagrożenia dla branży nieruchomości komercyjnych, w tym hotelarskiej, w nadchodzącym czasie?
Polska jest częścią Europy, jak również częścią świata, a więc wszystkie niepokoje ekonomiczne na świecie mają pośredni lub bezpośredni wpływ na rynek tego kraju.
W połowie 2011 roku, jeszcze przed wakacjami, pojawiły się informacje o nowym kryzysie finansowym, co miało negatywny wpływ na sytuację sektora nieruchomości w Polsce.
Mimo wszystko, patrząc również na poczynania naszej sieci, ostatni rok był bardzo ciekawy na rynku hotelowym i sądzę, że ta tendencja się utrzyma w następnych latach.

Jestem przekonany, że rynek deweloperski może wykorzystać aktualną koniunkturę, biorąc pod uwagę, że przy dzisiejszym poziomie cenowym, inwestując w nieruchomościach na dłuższy okres czasu, można liczyć na lepsze zyski przekraczające poziom inflacji.

Co Pan sądzi o kondycji branży hotelarskiej na tle całego sektora nieruchomości komercyjnych?
Jeżeli chodzi o hotelarstwo, branżę w której mam przyjemność działać od wielu lat, uważam, że to bardzo dobry czas na inwestycje związane z budową nowych, sieciowych hoteli, lub dla transakcji mających na celu przekształcenie budynków na cele hotelarskie.
Proszę brać pod uwagę, że ekonomiści przypominają o tym, że ten kryzys jest bardziej polityczny niż ekonomiczny, a firmy, które wykorzystują ten czas na inwestycje, umocnią na długie lata swoją pozycję na rynku.

A zatem jakie perspektywy i zagrożenia stoją przed tą branżą?
Jestem przekonany, że organizacja mistrzostw Euro 2012 przyszła do Polski w jak najbardziej odpowiednim czasie. Stanowi to motor napędowy naszej branży. Sądzę również, że dzięki temu kryzys, o którym cały czas mówimy, będzie mniej odczuwalny przez polski przemysł hotelowy w pierwszym semestrze 2012 roku.
Niemniej jednak, musimy pamiętać, że czerwiec w Polsce i tak był zawsze jednym z najlepszych miesięcy dla biznesu hotelowego.
Liczymy na to, że Euro 2012 będzie miało pozytywny efekt także w miesiącach przed lub po imprezie. Hotele muszą zaś dobrze przygotować swoje plany sprzedażowe i akcje marketingowe na okres po mistrzostwach, kiedy ceny usług hotelarskich będą mocno spadały.

Niestabilna sytuacja gospodarcza może zahamować plany polskich inwestorów oraz międzynarodowych korporacji?
Na szczęście Polska gospodarka jest bardzo pozytywnie oceniana przez międzynarodowych ekspertów i sądzę, że kryzys tylko wzmocnił wiarygodność i pozycję kraju na rynku globalnych inwestorów hotelowych.

Jakie są plany sieci Best Western na 2012 rok?
Pod koniec przyszłego roku chcielibyśmy liczyć już 20 hoteli i pracować nad dalszym zwiększaniem rozpoznawalności marki w Polsce.
Dzięki opracowywanym planom marketingowym, do 2015 roku planujemy stać się liderem na rynku lokalnym i zaistnieć we wszystkich najważniejszych lokalizacjach, biorąc pod uwagę nie tylko duże miasta, ale również mniejsze lokalizacje i atrakcyjne polskie kurorty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA