PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dzierżawa hoteli zyskuje na popularności

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 kwi 2012 16:15

Dzierżawa hoteli zyskuje na popularności

W Polsce w najbliższym czasie będzie rosła popularność dzierżawy jako formy rozwoju polskich sieci hotelowych - wynika z informacji Horwath HTL.- Ta forma współpracy powinna się rozwijać szczególnie w miastach dużej i średniej wielkości, w oparciu o projekty klasy średniej i wyższej (trzy- i czterogwiazdkowe) oraz hotele o wielkości od 50 do 150 pokoi - powiedział Janusz Mitulski, partner w firmie doradczej Horwath HTL.

REKLAMA

W Polsce sieci rozwijają się na zasadzie umów zarządzania i umów dzierżawy. Umowy zarządzania do tej pory były domeną właściwie wyłacznie międzynarodowych sieci hotelowych, które w ten sposób prowadzą największe hotele najwyższej klasy w głównych miastach kraju.

W ostatnim czasie na tej zasadzie zaczęły też działać sieciowe obiekty niższej klasy. - Bardzo mocno zainteresowane pojawieniem się w tym segmencie są polskie sieci hotelowe, jak np. DeSilva. Należy zwrócić uwagę na fakt, że poza kilkoma wyjątkami, hotele te to obiekty stricte biznesowe i dużo większe niż przeciętne obiekty w Polsce - przekonuje Janusz Mitulski.

Na zasadzie zarządzania działają w Polsce np. hotele pięciogwiazdkowe pod takimi markami, jak Westin, Sheraton, Le Regina, Radisson Blu, Intercontinental, Marriott, Bristol, Hilton albo niesieciowy, pięciogwiazdkowy Rezydent w Sopocie. Czterogwiazdkowe hotele działające w oparciu o umowy zarządzania to np. Jan III Sobieski, Andel's, Park Inn, Angelo czy IBB Andersia, Amber Baltic. Są wśród nich także trzygwiazdkowe Hyatt w Warszawie i Chopin w Krakowie. 

Dzierżawa jest szczególnie popularną formą rozwoju wśród polskich sieci, a obiekty działające w ten sposób zaliczają się do hoteli średnich i małych w skali całego kraju. Znacznie większa jest też rozbieżność, jeżli chodzi o podstawową funkcję, jaką spełniają dane hotele - wśród nich znaleźć można zarówno obiekty typowo biznesowe, jak i hotele, z których głównie korzystają turyści. Ta forma współpracy powinna się dalej intensywnie rozwijać.

Na zasadzie dzierżawy działają w naszym kraju czterogwiazdkowe Qubusy w Katowicach, Bielsku-Białej i Gdańsku, poza tym Unicus Kraków, są tu też trzygwiazdkowe Bonum, Arkon Park i Focus w Gdańsku, hotele trzy- i dwugwiazdkowe DeSilva w Warszawie, jak również dwugwiazdkowe Villa Aqua i Villa Sedan w Sopocie czy Comfort Express w Świebodzinie.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA